[BSoD] Błąd pliku cdd.dll

Witam

Wczoraj po raz kolejny mój laptop wyrzucił mi blue screen’a z błędem pliku cdd.dll.

 

Zdarzyło się to znowu, gdy wyłączyłem grę

Szukałem w necie ale jakoś odpowiedzi nie znalazłem

 

Ktoś może zna powód tego błędu?

Bez stacka / dumpa to można strzelać po najczęściej widzianych przypadkach, obstawiałbym uszkodzenie / złą konfigurację RAM.

hmm, to jak mógłbym ewentualnie pomóc? :slight_smile:

Zazwyczaj dump siedzi w C:\Windows\Minidump_<jakieś-cyferki>_.dmp

Otwierasz WinDBG, uruchamiasz analize i wrzucasz stack info, albo wrzuć gdzieś tego dumpa, to zajrzę.

 

Czy w managerze urządzeń nie ma żadnych wykrzykników, nieznanych urządzeń itp? Co zmieniałeś ostatnio (sprzęt, driver)? 

Wrzucę jak tylko do domu wrócę z pracy

Pamięć, pamięć, pamięć… jeżeli masz daemon toolsa wraz z SPDT, pozbądź się obu - SPDT jest znane z powodowania takich błędów.

Odpalenie memtestu też na pewno nie zaszkodzi.

 

Jeżeli laptop jest nowy, to od razu do serwisu gwarancyjnego (bo albo źle złożony, albo pamięci wadliwe, albo system wgrany ze złego obrazu) - najlepiej z dumpami na pendrajwie, żeby Ci nikt nie wmawiał że “przecież działa”.

 

Jeżeli używany:

Sprawdź ustawienia RAMu w BIOSie, czy są odpowiednie dla posiadanych kości.

Rozkręć, wyjmij pamięci, przetrzyj ich krawędzie alkoholem (nawet jeśli szkoda), tak samo styki w gniazdach (np. watą na wykałaczce).

W ostateczności reinstall na czysty windows + dociąganie niezbędnych sterowników od producenta (nawet jeżeli masz recovery, to możeliwe że z masą zbędnego softu).

 

Dla ciekawskich wyciąg z analizy dumpa 032114-20935-01 (ale w drugim jest zasadniczo to samo):

laptop nowy, ma prawie dwa tygodnie

jeśli błąd znowu wyskoczy to zrobię test memtestem

A jeśli będzie sie powtarzał to oddam do serwisu

Dzięki w każdym bądź razie za pomoc

Witam ponownie

Nie chciałem zakładać kolejnego tematu więc podpinam pod ten

zrobiłem test memtestem. Całą noc się robił, żadnych błędów nie wykrył.

Jednak od jakiegoś czasu znowu zaczęło sypać BSoD’ami, tym razem jednak inny plik się krzaczy

Prosiłbym o sprawdzenie dumpów i ew. jakieś porady co do naprawy

http://www67.zippyshare.com/v/38172958/file.html

Ok, zrobiłem znowu test memtestem86 i po 10 sekundach wywaliło 150 błędów…już lapka zgłosiłem do sklepu i w tygodniu im go zawożę

Dziwne, bo jak robiłem pierwszy raz test to nic nie wykazało…NO nic, pozbywam się go na 20 dni roboczych bo tyle sobe życzą na naprawę i zobaczymy czy coś to zmieni