BSoD(blue screen) za każdym razem!

Witam!

Mam laptopa TOSHIBE . Ostatnio brat ściągnął jakieś “/cenzura/” :evil: i po każdorazowym uruchomieniu włącza się BLUE SCREEN !

945eb236.jpg

71f6ab19.jpg

Różnie bywa , nie raz po 1 sekundzie sie resetuje a nieraz max po 5 min! Nic nie moge na to poradzić ! Aktualnie pracuje w trybie AWARYJNYM , w którym BLUE SCREEN nie występuje ! Myślę że to od jakiegoś sterownika :cry: ! Proszę was o pomoc! POZDRAWIAM! :slight_smile:

PS

Stop 0x0000001E - końcówka świadczy o błędzie sterownika co mam zrobić? Wystarczy reinstal ?

EDIT

Stop 0x000000D1 - teraz takie coś!

Witam,

Reinstalacja to ostateczność, zawsze zdążysz to zrobić.

Obejrzawszy zdjęcia stwierdzam, że błąd się pojawia na losowych obiektach.

Na pierwszym obrazku jest 1E i nie ma nic więcej, a na drugim masz D1 i podany jakiś plik.

W trybie awaryjnym, albo się nie pojawia, albo się jeszcze nie zaczął pojawiać BSoD. Wg mnie zaczęły się problemy natury sprzętowej.

Zacząłbym od rozkręcenia laptopa i dociśnięcia wszystkich wtyczek na płycie, a także napędu CD i dysku, a przy okazji (jeżeli jest to wymagane) odkurzenia wnętrza.

Jeżeli to nie pomoże to tu bym obstawiał poszczególne podzespoły:

a) dysk - zrób chkdsk na wszystkich partycjach (np. przy uruchomieniu systemu z płyty)

b) płytę główną

c) magistralę i/lub kontroler dysku

d) procesor (przegrzewanie się, albo jakieś uszkodzenie/ukruszenie).

Powodzenia.

Witam!

Dodam jeszcze tyko że właśnie po odpaleniu tego syfu zaczęło to się tak robić!

Może zbieg okoliczności, a może “ten syf” zadziałał destrukcyjnie.

To jeszcze, zanim zaczniesz rozbierać laptopa, przeskanuj dysk jakimś programem antywirusowym. Możesz to zrobić ze specjalnie przygotowanej płytki (np. Kaspersky daje takie narzędzie), albo podłączyć dysk do innego kompa (no tu musisz wyjąć dysk) z zainstalowanym oprogramowaniem. Ważne żeby w tym czasie system macierzysty nie był uruchomiony i nie blokował skanerowi dostępu do plików.

Powodzenia.