BSOD co kilka dni

Hej, od kilku miesięcy mam problem z bluescreenami, od grudnia właściwie co kilka dni. Aktualizacje sterowników karty graficznej nie pomogły, memtest nic nie wykrył, windows zresetowany do stanu początkowego kilka dni temu, a dziś znowu ten sam bluescreen (IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL 0x000000a). Wcześniej zdarzyły się jeszcze SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED 0x1000007e i KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED 0x0000001e, ale zazwyczaj to ten pierwszy. Wrzucam screeny z bluescreenview z dzisiaj. Prosze o pomoc, zdalne egzaminy niebawem, a mój komputer takie fikołki robi.:confused:
edit: solved

Błąd ten oznacza najczęściej, że proces lub sterownik trybu jądra próbował uzyskać dostęp do miejsca w pamięci, do którego nie ma uprawnień.

Miałem jednego takiego jednego lapka, który sypał takimi błędami i restartował się w losowych momentach.
Częściowo pomogło postawienie systemu na świeżo. (nie reset do ustawień początkowych)
Czemu tylko częściowo - bo błąd dalej pojawiał się najczęściej przy używaniu Firefox. (akceleracja graficzna?) Ustał magicznie jak zmieniło się przeglądarkę na Brave. Przy wywoływaniu “Menadżera zadań” dalej losowo potrafił się pojawić Blue Screen, ale generalnie sprzęt stał się używalny.

Najlepiej przeinstaluj system na świeżo z najnowszego obrazu ze strony MS, zaktualizuj i licz na szczęście, że błąd ustąpi.
Jak nie pomoże to można wyłączyć automatyczną aktualizację sterowników przez Windows Update i zainstalować sterowniki ze strony producenta lapka (o ile to laptop - bo nie podałeś tego)

Jeżeli problem nie ustąpi to ostatecznie możesz zainstalować np. Ubuntu lub Manjaro Linux, aby w ogóle sprzęt był używalny. Jeżeli chodzi o Teams to nie ma problemu, działa jak pod Windows. Pytanie tylko, co to za egzaminy i czy wymagają specyficznego oprogramowania dla Windows np. MS Office.

Tak, to laptop. Format zrobiony, zobaczymy.