BSOD codzienna zmora

witam serdecznie
potrzebuje waszej pomocy. codziennie podczas gry w CSGO wywala mi BSOD… zazwyczaj resetowałem szybko PC bo byłem w trakcie meczy ligowych i musiałem szybko wrócić dlatego też LOGI nie pokazują jak często błąd wywala.
w miarę możliwości opisuje dokładnie co się dzieje według rozpiski moderatora.
*zmiana konfiguracji była- dodanie chłodzenia wodnego i zmiana zasilacza
*bsod wyskakuje podczas grania w csgo chociaż czasem i w trakcie pracy na excel bądź chrome
*problem występuje od stycznia
załączam to co dokonałem. memtest wykonam jutro…
liczę na państwa pomoc. bo jest to dla mnie uporczywy problem.

przepraszam że tak ale nie moge dodać wiecej zdjęć
hdtune1

hdtune2

Hej,

Ja najbardziej podejrzewałbym RAM, więc koniecznie zrób testy w MemTest. Błędy są różne i dotyczą różnych obszarów, co by właśnie na RAM wskazywało.

  • Na pewno warto też zaktualizować sterowniki do karty graficznej.
  • Dyski OK, choć w przypadku dysku talerzowego WDC pojawiły się błędy CRC, co oznacza, że warto wymienić przewód SATA łączący dysk z płytą główną.
  • Temperatury OK.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Z daleka widać przyczynę BSOD - sterowniki grafiki. Co do USBPORT mogą to być sterowniki chipset-u.

Dziekuje za szybkie odpowiedzi.
Sterowniki sa aktualne. Moze byc wina podkreconego taktowania w grafice? delikatnie zwyklym programem od AMD.

Może być. Wróć do domyślnych ustawień i zobacz, czy dalej BSOD występuje.

Zatem odinstaluj obecne i zainstaluj jeszcze raz. I oczywiście, jak napisał @anon423116, koniecznie przywróć domyślne taktowania karty.

Cytat * Dyski OK, choć w przypadku dysku talerzowego WDC pojawiły się błędy CRC, co oznacza, że warto wymienić przewód SATA łączący dysk z płytą główną.

a własnie… dyski widnieją mi w bezpiecznym odłączaniu sprzętu. z tego co kojarzę wcześniej ich tam nie było. dodam ze obecną płytę mam od grudnia 2018 bo poprzednia padła z mojej winy. może nie tam gdzie powinny podpięte są dyski

na dodatek złego nie mogę zaionstalować sterownika do grafiki. wziąłem identyfikator sprzętu z menadzera urządzeń. ale mimo to wyskakuje błąd…
ID sprzetu to
PCI\VEN_1002&DEV_68BA&SUBSYS_200A1787&REV_00
PCI\VEN_1002&DEV_68BA&SUBSYS_200A1787
PCI\VEN_1002&DEV_68BA&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_68BA&CC_0300
#EDIT udalo sie teraz gram i czekam na BSOD

Nie powinny.

A gdzie masz te dyski podpięte? Tzn. do jakiego złącza?

Może się nie pojawi?

A co z testowaniem pamięci RAM? Jak rezultaty?

Memtest86 nie chce mi sie zbotowac… Chyba cos nie tak z pendrive mam…
W konpie jest 6 zlacz Sata niebieskich i 2 fioletowe. Mialem podpiete caly czas pod niebieskie. Wczoraj jednak zmieniłem kabel o ktrym pisales. I wpielem dla testu w fioletowe. Ale czy zniknął z bezp. Usuwabia sprzętu to nie sprawdzilem. Bede na kompie okolo 23 to zerkne


niestety dzisiaj znów…
dysk po podłaczeniu w fioletowe nie widniej w Bezp. usuwaniu.

Jaką masz wersję sterowników ?

To trzeba poprawić i sprawdzić RAM - tym bardziej że piszesz, iż znów pojawiają się BSOD.

Jaką masz płytę główną? Może po prostu ma dwa kontrolery SATA i jeden obsługuje hot swap i stąd komunikat o możliwości usunięcia urządzenia.

witajcie, po dłużnej nieobecności i niemocy korzystania z PC spowodowanego operacja udało mi sie dojść o co Kaman… jedna z kości RAM była uszkodzona. po wymianie jej problem znikł. chociaz dalej jestem w fazie testów. ale jestem pozytywnie nastawiony ze problem znikł :smiley:

Czyli jednak! :slight_smile: Ważne, że udało się zdiagnozować przyczynę.