BSOD Częste zwiechy laptopa. Gdzie szukać przyczyny?

Witam
Windows 7 pro sp1. Od jakiegoś czau Laptop Lenovo g510 często łapie zwiechy i trzeba go restartować. Nieraz kilak razy dziennie. W czym może być przyczyna? Na początek zamieszczam screen z programu bluescreenview

Błąd stopu 0x124 dotyczy problemów ze sprzętem lub sterownikami:

  1. Zaktualizuj BIOS płyty głównej ( o ile istnieje nowszy) oraz wgraj wszystkie uaktualnienia do Win7 (opcjonalne też).

  2. Upewnij się, że masz najnowsze sterowniki do: chipsetu płyty głównej i karty graficznej. W szczególnych przypadkach może zajść konieczność instalacji starszych sterowników do grafiki

  3. Programem np. HWMonitor zweryfikuj temperatury podzespołów, także pod obciążeniem. Nie powinny przekraczać dopuszczalnych.

0x0000007a:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-7-bsod-0x0000007a/387ff762-8155-4891-9283-d87a4cec7b67

Bios mam najnowszy ze strony producenta. Chipset podobnie. Grafikę mam od procesora i5-4210M. Na stronie producenta ostatnia wersja sterownika to 9.18.10.3131 z 30-07-2013. Ja mam zainstalowane bezpośrednio z strony intela. 10.18.14.5180 z 09-09-2021.
Co do temperatur to wszystko w normie.

Zrób profilaktycznie test pamięci RAM programem Memtest86. System w komputerze masz zainstalowany na tradycyjnym dysku twardym, czy może na dysku SSD?

Przede wszystkim przetestuj z jakimś systemem, który jest nadal wspierany, np. odpal sobie Minta z pendrive i zobacz czy będzie ok.

System na zwykłym hdd. Hd Tune nie pokazuje jakiś niepokojących zdarzeń.
memtet86 tez nic nie wywala.


@wasabi1084 Problem jest jakoś od około 3 miesięcy. Wcześniej problemu nie było.

Na tym właśnie to polega. Nic się nie dzieje, do momentu aż wejdziesz na stronę która wykorzysta podatność i np. podmieni sterownik karty sieciowej. Po restarcie nic tego nie wykryje, a jest pełen dostęp do komputera ofiary. Zwykle wszystko jest niezauważalne, ale czasami coś się rypie i system sprawia kłopoty.

Dlatego sprawdź z pendrive z jakiegoś Minta. Będzie wiadomo czy problem jest sprzętowy czy to soft.