BSOD dlaczego się pojawia, jak sprawdzić napięcia w BIOSIE?

Cześć,

Mam problem z kompem, mianowicie ostatnio podczas grania w różne gry wyskakuje mi BSOD, dodatkowo podczas odpalania kompa występują brzęknięcia dłuższe pochodzące z zasilacza, brat miał podejrzenia co do RAM’u więc pożyczył od kolegi ale to nie było to. Z pomocą zwróciliśmy się do informatyka, przez telefon z nim rozmawiałem i wywnioskował że jeśli sprawdzę w BIOSIE te napięcia i coś tam będzie nie tak to na pewno wina zasilacza. Tylko że ja nie kumam tego BIOSA, wszedłem w jeden z wątków na tym forum i jeden z użytkowników napisał to:

przez adam749 » 05.01.2009 (Pn) 19:20

Jednakże nie wiem jak mogę sprawdzić napięcie z BIOSu

Wchodzisz w BIOS i tam w PC health.

Tylko że ja tego PC health nigdzie tam nie widzę w BIOSIE, bardzo proszę o pomoc w sprawdzeniu napięć w BIOSIE, póki co wiem tylko że podczas odpalania kompa trzeba nacisnąć del, nic więcej.

BSOD powiadasz?

  1. czy masz pewność że owe brzęknięcia pochodzą z zasilacza?

  2. czy komputer sie nie grzeje? wyczyść go z kurzu

  3. podaj wiek, moc oraz marke zasilacza

  4. podaj ogólną konfiguracje komputera tj. ilośc pamięci ram, karta graficzna, procesor, ilość dysków, ilośc napędów

takashi , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

  1. Tak zawsze gdy odpalam komputer i przystawię ucho do zasilacza słyszę jak z niego to wydobywane są brzędknięcia.

  2. Wyczyściłem z kurzu wcześniej.

  3. 4 latka zasilacz ma, a to moc i markę to nie wiem za bardzo, ale na zasilaczu pisze jedynie model: 4Life/400.

  4. AMD Athlon 64 X2Dual Core Processor 6000+ 3.11 GHz, 2,00 GB RAM.

Pora zmienić ten zasilacz,zanim uszkodzi jakiś element w Twoim komputerze. Zasilacz znajduje się na czarnych listach zasilaczy tzn takich których należy unikać przy zakupie.

a możecie coś polecić ? jakiś zasilacz ? Nie chciałbym kupować jakiegoś zasilacza który padnie po kilku miechach.

tagan / ocz / be quiet / corsair <- z tymi zasilaczami można spokojnie spać