BSOD i Reallocated Sector Count

Witam.

Dziś pobierając Dote komputer dostał BSOD 1045, sprawdziłem dysk HDTune i oto co pokazał:

post-165802-0-31643600-1408573920_thumb.

 

Komputer działa normalnie aż do próby pobrania Doty, w pewnym momencie zawiesza się i trzeba restartować.

Zrobiłem reinstall Steam ale nic to nie dało, przy innych pobieraniach (np. z przeglądarki) wszystko jest ok.

 

Czy można coś z tym zrobić i czy ten BadSector oznacza, że niedługo dysk padnie?

1153 bady. Zgrywaj dane i kupuj nowy dysk a stary do kosza.

Tak jak kolega wyżej. Jedynie mogę dodać że HDTune i czerwone pole przy parametrze realokowanych sektorów. Jest adekwatne do sytuacji i program się nie myli. Atrybuty realokowanych sektorów są poniżej progu producenta dysku. Ilość realokowanych ponad 1000 raczej oznacza że będzie rosło. I prędzej czy później zapasowe sektory się skończą. Smart aktualnie wykazuje 6 badów w użyciu przy C5. Co nie jest dobre dla danych jeśli znajdują się na tych uszkodzonych sektorach. Jak i plików systemowych na nich ewentualnie występujących. Mogące skutkować niestabilnością systemu z BSOD włącznie. To że są problemy tylko w niektórych sytuacjach masz szczęście że masz jeszcze możliwość z kopiować dane. Raczej problem będzie się rozszerzał w wyniku pogarszającego stanu dysku. Nikt ci nie powie ile jeszcze dysk pochodzi z dostępem do danych czy coraz szerszym problemem działaniu systemu.

Tylko HDTune pokazuje mi takie wartości:

Standard: ATA/ATAPI-8 - SATA II
Supported: UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)
Active: UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)

Pytanie czy każdy dysk SATA będzie działał na tej przejściówce?

Hej,

A o jakiej przejściówce piszesz? Według wskazań po prostu kontroler na płycie głównej działa w trybie natywnym, czyli dysk jest wykrywany jako działający na złączu ATA, a nie SATA - z pewnością był problem z instalacją systemu i stąd taka zmiana.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok. Mój błąd, dysk jest na złączu SATA ale nie wiem czemu wykrywa go jako ATA.

Jeszcze jedno pytanie, czy używanie programu EaseUS Partition Master mogło spowodować namnożenie się BadSectorów?

Hej,

Już pisałem - w BIOS’ie kontroler przestawiony jest na pracę w trybie natywnym.

Nie sądzę, by tak miało być.

Pozdrawiam,

Dimatheus