BSOD-jakie przyczyny?

Witam i proszę o pomoc w szukaniu przyczyn BSOD.Moderatora proszę o wyrozumiałość.System Windows xp Home Edition,SP3.Genuine Intel® CPU

2160 1,80GHZ

2GB RAM.

Wystąpił BSOD w trakcie przeglądania normalnych stron.Nic ostatnio nie instalowałem.Dysk na gwarancji,system w miarę świeży,NOD32 nie wykrywa nic złego.

Błąd STOP 0x000000F4(0x00000003,0x89CA0DA0,0x89CA0F14,0x805D2984)

Proszę o pomoc,jeżeli brak jakiś danych,czekam na rady:)

Na początek popraw tytuł wątku, bo na bank dostaniesz pisemne upomnienie od moda, a w razie nie dostosowania się wątek poleci do kosza i nikt nie zdąży Ci pomóc.

Przechodząc do tematu, to dla tego kodu błędu (czyli 0x000000F4) można znaleźć opis np. tu.

Spróbuj zastosować się do dwóch ostatnich metod podanych w “Rozwiązaniu”, bo NOD-em już skanowałeś system, więc to już odpada (no chyba, że przeskanujesz jeszcze czymś innym, np. skanerem na żądanie typu Malwarebytes Anti-Malware).

Jeśli płyta jest starawa, wymień baterię.

poczytaj to… kod błędu taki jak u Ciebie

http://support.microsoft.com/default.as … l%3B330100

Wstępnie dziękuję i zaraz poprawię ten tytuł,bo nie szukam kłopotów:).A bateria na płycie głównej ma faktycznie dobre pięć,sześć lat…

Dodane 26.07.2011 (Wt) 12:46

Ok,panowie-opiszę po amatorsku co i jak.Poczytałem wszystkie te linki co dostałem,dziękuję.Co do zmiany baterii to słyszałem że jak się ją wymieni to się zresetuje BIOS i trochę się boje,że jak tam namieszam to sobie sam potem nie poradzę.Otworzyłem komputer i dysk twardy jest WD 500GB SATA.No i teraz pytanie-Kris-is napisał,żeby podłączyć go do płyty głównej jako master.Rozumiem,że master to złącze SATA kanału nadrzędnego,tak?Który to slot na płycie głównej?Są cztery-dwa żółte(SATAII3 i SATAII2 oraz dwa fioletowe GSATAII1 I GSATAII0).Kabel jest podpięty do fioletowego GSATAII0.Wybaczcie proszę,ze tak amatorsko to opisuję,ale do którego gniazda podpiąć?No i co jeszcze trzeba zrobić?Trzeba w BIOSIE coś ustawiać jako master?