(BSOD) KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED ntoskrnl.exe (Win10 21H1)

Zaktualizowałem Windowsa 7 do 10, no i pojawiły się nieustające BSODy.
Pojawiają się losowo, od „od razu” po zalogowaniu do kilku minut po.

Odpowiadając na punkty z jak opisać BSODa:

  • zmiana systemu z win 7 na win 10, żadnych zmian sprzętu, na win 7 wszystko śmigało bez problemów
  • pojawiają się samoczynnie od 0s do 15min po zalogowaniu
  • co prawda nie hdtune ale sprawdzilem dysk C i F (na ktorym siedzial plik stronnicowania) komenda chkdsk - żadnych błędów
  • w trybie awaryjnym komputer działa bez zarzutów
  • sprawdziłem pamięć toolem microsoftu z win10 - nie wykryto żadnych błędów

Stara maszyna z:
i5-2500K
AsRock P67 Pro3 (stary bios ale boje się aktualizować gdy może się wywalić w każdej chwili system)
8GB DDR3
GTX 970

Próbowałem:

  • sfc /scannow - znalazło dwa błędy i usunęło, nadal ten sam blue screen
  • chkdsk zarówno C, jak i F który wydaje mi się zawsze jest używany tuż przed crashem - żadnych błędów na obu
  • przeinstalowałem sterowniki GPU jak i odinstalowałem logitecha G-Hub (w jednym z tematów to pomogło)
  • start bez żadnych programów/usług „czysty”
  • próbowałem aktualizować sterowniki od Intela ale ich program nie znalazł nic nowego dla mnie
  • aktualizacja sterownikow od producenta plyty glownej - tez nie pomoglo

Tutaj logi i minidumpy w formacie z jednego z zagranicznych forum:

Z góry dzięki za pomoc.

Spróbuj zainstalować wszystkie najnowsze sterowniki. (do całego komputera, nie płyty głównej)
Ewentualnie czysta instalacja.

Szczerze mówiąc jeśli mam BOSD nie bawię się w naprawę systemu a jedynie format i od nowa instaluje Win.

Wejdź w tryb awaryjny, zgraj co tam masz na dysku i zainstaluj Win10 na czysto . Jeśli ogarniasz zerowanie dysku + partycjonowanie to możesz spróbować z jakimś liveCD np sergei strelec .

Wyzerować, postawić 1 lub 2 partycje ( nie wnikam ile chcesz ) i zainstalować W10 .

Mam już te od płyty, graficzny. W menedżerze urządzeń „aktualizuj sterownik” zupełnie nic nie daje, zawsze windows podsumowuje że to już najlepszy.

Czystą instalkę too zostawiam jako ostatnią deskę ratunku, póki co staram się naprawić.

Sterowniki uaktualnij za pomocą dedykowanej do tego aplikacji np

A Windows Update nic nie wykrywa?

Oj, wydaje mi się że aktualizacja sterowników zewnętrzną apką to bardzo zły pomysł :frowning:
Windows update nic nie wykrywa, zaktualizowałem 4 bardzo stare sterowniki na nowsze ze strony producenta mojej płyty głównej, ale to nic póki co nie dało.

Zaktualizuj sterownik karty sieciowej i kontrolera dysku SATA.
Jeśli to nie pomoże, jak pisali inni koledzy ponowna instalacja systemu.
A jakie zainstalowane aplikacje wymagają aktualizacji?

Sterowniki karty sieciowej i inne dostępne na stronie asrocka już zaktualizowałem.
Prawdopodobnie rozwiązałem problem więc napiszę dla innych z dokładnie tym samym problemem.
Update BIOSa do wersji beta 3.40 (ASRock > P67 Pro3)
Poprzez flasha bezpośrednio z poziomu biosa/uefi, 40 minut bez BSODa póki co, oraz naprawiły się wskazania w task menedzerze ktore pokazywały zawrotne prędkości procesora (rzędu 22424353454 GHz)

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.