BSOD "MEMORY_MANAGEMENT", a memtest nie wykrywa błędów

(Steepnicki) #1

Witam. Od jakiegoś czasu zmagam się z BSODem o treści "MEMORY_MANAGEMENT". Występuje on podczas włączania systemu, instalacji go bądź oglądania filmów na YouTube itp. Podejrzewając uszkodzoną pamięć ram odpaliłem system w trybie awaryjnym, ściągnąłem MEMTESTa, wypaliłem na płytce. Wszystko się uruchomiło. Program zrobił drugie i trzecie kółko i nic nie wykrył. Ale niestety problem nadal występuje. Pamięć to 1 GB GoodRam DDR2

Płyta Główna - Nettle2 ECS MCP61PM-HM (od HP)

Procesor - AMD Athlon 64x2 2110 MHZ +4000 2,4 GHz - AM2

Zasilacz - Jeżeli będzie potrzebny konkretny model to go odkręcę i spiszę ponieważ naklejkę mam z drugiej zasłoniętej strony obudowy - 350Watt

Karta Graficzna - Palit NVIDIA 9500GT + 1GB Super

Bios - Phoenix-Award v5,27 (od HP)

Dyski -

• WesternDigital 80GB

• Segate 250 GB

System - Windows XP SP3

Komputer to HP Pavilion a6000. Nie jest taki stary. Dołożyłem do niego kartę graficzną i wymieniłem zasilacz bo oryginalny miał 300Watt. Najlepsze jest to, że komputer działa normalnie w trybie awaryjnym. Problemy zaczęły gdy się gdy posypały się oryginalne pamięci ram. Były to 2 x 512MB Hynix. Wtedy właśnie zaczęły się blue screeny. Zakupiłem więc kostkę 1GB DDR2 od GoodRam. BSOD`y były znośnie kiedy włączały się tylko raz na 1 dzień i później było lepiej. Bios jest dość stary bo z 2008 roku. Ściągnąłem program Bios Agent, znalazł nową aktualizację bios ale, żeby ja pobrać to trzeba wykupić abonament na biosagent.com. Kupiłem System Windows 7 Ultimate, włączyłem instalacje i przy kończeniu jej właśnie wyskakuje BSOD o treści Memory_Management. Wgrałem ponownie XP i dalej to samo. System się instaluje, instaluje później wszystkie sterowniki, uruchamiam komputer ponownie i znów blue screen. Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak. Proszę o odpowiedź ponieważ męczę się z tym chyba już od pół miesiąca. Pozdrawiam Steepnicki.

(Marek Krakus) #2

A wyciągałeś kość ze slotu kiedykolwiek ?Może wystarczyło by przeczyszczenie i przemycie styków spirytusem lub benzyną ekstrakcyjną.Do win7-1Gb ram to ciut mało do komfortu,dokup jeszcze 1Gb

(Steepnicki) #3

Ramy zamieniałem w slotach ale nie czyściłem ich styków. Jeszcze jedno. Zawsze kiedy zamienię ram miejscami to komputer robi 1 pik tak jakby coś do końca nie stykało ale za drugim razem już startuje.

-- Dodane 03.02.2012 (Pt) 21:36 --

A czy do czyszczenia mogę użyć spirytusu rektyfikowanego?

(jas_fasola) #4

Jeżeli pamięć jest nowa to żadne czyszczenie styków nic ci nie da. Memtestowi przestałem ufać juz dawno w ogóle takim programom, nawet goldmem przepuszcza uszkodzone pamięci. Niestety prawdopodobnie masz uszkodzoną pamięć, zauważam że co którys Goodram jest walnięty. Najlepiej wymień pamięć tylko na jakaś porządnieszą typu Kingston może parę złoty drożej ale i pewniej. Goodram już nie jest good zbytnio lecą na sztuke w ValueRam.