BSOD MEMORY_MANAGEMENT oraz SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

Witam.

Od soboty mam nowy komputer i pierwszego dnia wszystko było OK do czasu gdy zainstalowałem sterowniki od płyty głównej, ale nie wiem czy w tym rzecz.

Więc BSODy, które się wyświetlają to: MEMORY_MANAGEMENT oraz SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION. Zdarza się również, iż komputer nagle (przy graniu lub nawet odlądaniu YT) zawiesza się, przestaje reagować, a dźwięk się powtarza. BSODy i zawieszenia nie występują regularnie. Nie podkręcałem komputera. Wiecie może o co chodzi?

Podam jeszcze specyfikacje mojego komputera.

System: Windows 7 ultimate 64 bit

Dysk: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Płyta główna: Gigabyte GA-P67A-UD3 /intel P67/

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 560 Ti TwinFrozr II/OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/H

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 700W

RAM: A-Data 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Gaming

Karta wifi: PENTAGRAM HorNET Wi-Fi USB 802.11n [P 6132-10]

Szczegóły ostatniego problemu:

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu:	BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego:	6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych:	1045


Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode:	1a

BCP1:	0000000000041790

BCP2:	FFFFFA80020E9290

BCP3:	000000000000FFFF

BCP4:	0000000000000000

OS Version:	6_1_7600

Service Pack:	0_0

Product:	256_1

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Jeśli problem występuje od czasu zainstalowania sterowników do płyty głównej rozwiązanie nasuwa się samo - odinstalować je, gdyż najprawdopodobniej są złe i poszukać tych, które nie będą powodować takich problemów… myślę, że to powinno pomóc…

Instalowałem ponownie sterowniki. Nic to nie dało.

Użyłem programu Memtest86 do ramu i wykryło ponad 4mln errorów i 1 passa (po włączeniu testu “0” wyniosło ponad 200 i rosło).

Nie uważacie, że to wina ramu i jest on do wymiany?

A może po prostu ty złe sterowniki instalujesz? Pobierasz je z Internetu czy są dołączone na CD do płyty głównej?

Możesz poszukaj w sieci bardziej aktualnej wersji tych sterowników…

Widzę, że masz system w wersji 64 bitowej - nie instalowałeś czasem sterowników do wersji x86?

Skoro memtest wykazał błędy masz bsody, to walnięty masz ram. Nawet błąd memory_management wskazuje na to, tak więc rozwiązania nie ma innego jak wywalenie ich i zakup nowych. No chyba, że masz je na gwarancji, to wtedy zareklamuj je.

Na bank to RAM.

Bez zgłoszenia reklamacji się nie obędzie.

Dzisiaj nagle przestał działać internet i zmienił się kolor okien na standardowy, po czym wywalił BSODa o treści IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Co to może być?

Powtórzę po raz drugi, pamięć ram masz walniętą. Możliwość masz jedną, wywalić ramy do chasioka i kupić nowe, lub zareklamować jeżeli masz gwarancję.

Wyjąłem zepsutą kostkę i wszystko śmiga!

Dziękuję!

Temat do zamknięcia.