BSOD na komputerze

Część, od tygodnia jest pewien problem z komputerem. Na koncie brata, były lagi, zwiechy. Na moim to nie występowało, aczkolwiek później włączyłem kompa i chciałem się zalogować. Loguje się i nie ma programów na pasku zadań, są dziwne lagi w sensie nie mogłem nic wpisać w wyszukiwaniu, nie mogłem niczego włączyć. Do teraz było ok, więc podejrzewałem, że to Windows jakieś fochy ma, ale… Dziś wylogowywałem się i ot, taki BSODZIK, cudem zrobiłem zdjęcie ale i tak potem sprawdzę .dmp więc no problemo. Co to może być? Nic się z nim nie dzieje i nie działo,.hmm?

Specyfikacja:
Intel i siódemka 9700,
MSI Z390 A - Pro,
Ramy Hyperx 3000mhz 2x8gb, nie pamiętam tutaj dokładnie, potem zedytuję i podam.
RTX 2060,
Dysk m.2 Adata 512gb XPG SX 8200 O ILE dobrze pamiętam, też zedytuję i jakby co poprawię. Na nim jest system.
Drugi dysk, on jest jeszcze w miarę świeży, Toshiba P300 1TB
Zasilacz Thermaltake Toughpower Grand RGB 650W 80 Plus Gold

Po kodzie błędu wnioskuję, że problem z kartą graficzną a dokładnie z vram. Na youtube jest filmik Foresta jak zdiagnozować uszkodzoną kość pamięci przy pomocy odpowiedniego programu. Może ktoś podrzuci link.

Ewentualnie odinstaluj sterowniki przy pomocy DDU (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) w trybie awaryjnym i zainstaluj ponownie.

tutaj jeszcze dane :wink:

No i to już było trzy razy, to samo

Wrzuć screena z okienkiem GPU-Z. Możliwe, że to wina nieaktualnego sterownika od karty graficznej.

… a może przypadkiem jakimś afterburnerem nie podkręcana jest/była?
Z Radeonami 5000 był problem, że nowe sterowniki/podkręcanie je sypały, a działały tylko na generycznych W10.

Nie była

Już z tydzień temu zaktualizowałem sterownik, teraz już wszystko ok. Zastanawia mnie tylko fakt, dlaczego wydarza się to co jakiś czas.

Możesz jeszcze sprawdzić dysk systemowy czy nie ma na nim jakichś błędów bo to zawieszanie może na to wskazywać.

Na razie nie uświadczyłem żadnych zwiechy, po aktualizacji sterownika Nvidii właśnie. Robiłem nie dawno skan i nie było niczego :slight_smile: