BSoD na laptopie

(An0num0us) #1

Laptop kupiony około 6 miesięcy temu (MSI GP60 2PF Leopard Pro-632XPL), używany do pracy (CGI jako hobby (render dużo wyciskający z GPU) i Webmasterka bardziej zawodowo).

Od początku laptop nie mógł się połączyć szerokopasmowo z internetem, więc grzebałem w ustawieniach, ale nic nie zmianiałem (nic również nie zdziałałem i siedzę na Wi-Fi).

Około 2 tygodni temu windows próbował instalować aktualizacje, a po uruchomieniu było niepowodzenie aktualizacji i je wycofał. Nieskutecznie ponawia próby co 2-3 dni.

Również od około 2 tyg wentylatorek w lapku ciężko chodzi (znacznie głośniej przy niskich temperaturach, przy wyższych nie ma różnicy).

Dzisiaj wywaliło mi BSoD.

post-281443-0-85623400-1437835429_thumb.

Co mogę zrobić z tymi problemami??

(adamk1985) #2

BSOD może być spowodowany między innymi nieprawidłową instalacją aplikacji w twoim przypadku przyczyną są zapewne te aktualizacje, które skutecznie uszkodziły niektóre z plików systemowych. Zmień ustawienia Windows Update ponieważ może to się skończyć uszkodzeniem większej liczby plików systemowych co spowoduje brak możliwości uruchomienia systemu.

Możesz spróbować naprawy.

ale obawiam się że przywracanie systemu będzie lepszym rozwiązaniem. Takie dziwne zachowanie wentylatora może wskazywać też na infekcję systemu… Sprawdź antywirusem itp.

Pozdrawiam

Adam

P.S. daj zrzut z managera urządzeń - pewnie nie masz zainstalowanego sterownika karty sieciowej. ewentualnie podaj identyfikator urządzenia i poszukamy

Chyba, że wolisz łatwiejszy, ale nie wiem na ile bezpieczny, program Driver Booster 2.x (http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Booster,Program,Windows,41956.html) - instalujesz, potem zapuść skan i następnie aktualizację sterowników (minus to mocno ograniczony download, ale program jest niezwykle skuteczny na tle podobnych - tyle tylko, że wolę osobiście jednak mieć większą kontrolę nad tym co instaluje i ściągam na swój komputer). Po całej operacji zalecam odinstalowanie tego programu.

(An0num0us) #3

Skany robię co miesiąc :confused: Trzeba to poprawić. Avast wystarczy??

Teraz win7 instaluje jedną aktualizację po każdym wyłączeniu i znowu wywaliło BSoD, tym razem trochę inny

post-281443-0-29896800-1437847822_thumb.

Przetestuję, dzięki za odpowiedź :smiley:

Menedżer

post-281443-0-79360100-1437847815_thumb.

Sterownik jest, tylko pod linucha nie ma.

(musiałem obciąć, bo nie mam wystarczająco miejsca na załączniki (133kb jeszcze mam lol))

Win Update ma nigdy nie sprawdzać aktualizacji. Czy mogę go zupełnie wyłączyć w takim razie ??

Czy to http://pl.reimageplus.com/lp/sys/index.php?tracking=clickbanknewbanner=autonetadgroup=directads_name=directkeyword=direct jest na 100% do naprawiania?? Strona wygląda na jakiegoś wirusa… (’ i naprawiać szkody na komputerze z potężną technologią’ google tłumacz??)

(adamk1985) #4

Faktycznie podlinkowałem jakieś byle co… wyedytowałem już post żeby ktoś przypadkiem tam nie wszedł.

Zrób przywracanie systemu do poprzedniego punktu w czasie. Potem zaktualizuj sterowniki. Na koniec przeskanuj komputer programem ADW Cleaner.

Jeśli będą się te problemy powtarzać to reinstalacja siódemeczki…