BSOD,nagrzany laptop oraz problem z trybem awaryjnym

Otóż dostałem od znajomego lapka ponieważ nie chciał się włączyć.Opisze po kolei jak wygląda sytuacja:

 

1.Podczas włączania wyskakują dziwne kolorowe znaczki(pewnie wina karty)

tqd3v1cruqfp_t.jpg

 

2.Przy dalszej próbię przejścia do windowsa pojawia się ten BSOD

fky4olqq9je8_t.jpg

 

3.Przy próbie odpalenia w trybie awaryjny pojawia się to okno,po kliknięciu system restartuje

jpvghj52077d_t.jpg

 

Tak że,nie mogę wejść do trybu awaryjnego,poza tym cały laptop strasznie się przegrzewa(nawet dysk czy pamięć jest bardzo ciepła mimo że był chwile włączony).Znajomy powiedział mi ,że podczas oglądania filmu włączył się ten BSOD i od tej pory tak się dzieje.

 

Przydały by się wyraźniejsze zdjęcia bo z tych nic nie mogę przeczytać.

Podejrzewam że laptop został przegrzany i nadaje się do śmierci

Kliknij na zdjęcie to będzie wszystko widać

Na telu mam pustą stronę a w domu szybko nie będę

Witaj! widzę że to problem z instalacją spróbuj uruchomić tryb przywracania wyłącz laptopa podłącz go do zasilania i podczas właczania przytrzymaj przycisk F4 też mam tego laptopa

A jak nie pójdzie to przydała by się reinstalacja system Windows

Te paski to wina karty graficznej najlepiej zainstalować nowe sterowniki

Na pierwszym ekranie paski na ekranie to nie są z winy systemu tylko sprzętu

A czy kolega zadał sobie trudu otworzyć lapka, wyczyścić go, nałożyć nową pastę pod układ chłodzenia i obejrzeć czy nie ma oznak spalenia/przegrzania (ot takie pierdółki podstawowe)???

Mam wrażenie że nie…

Laptop otworzyłem i przeczyściłem,pasty nie zmieniałem bo nie mam przy sobie a sklepy już zamknięte,nie widziałem żadnych odznak spalenia.

No i? Mamy ciągnąć cię za język?

 

Jaki był stan lapka w środku, mocno zakurzony?

Czyściłeś go teraz jak o tym napisałem czy już wcześniej zanim opisałeś tu problem?

Jak wygląda kwestia temperatur i działania po czyszczeniu, coś się zmieniło?

 

Zmień pastę pod układem chłodzenia, upewnij się że jest ono dobrze zamontowane oraz że nie ma nigdzie kurzu a potem sprawdź jak sprzęt będzie się zachowywać.

Pisz wszystko co wiesz (i czego od nas oczekujesz) bo jak będziemy musieli z ciebie wszystko wyciągać to nikt nie będzie chciał tracić na to czasu.

Trochę zakurzony ale nie dużo,dopiero jak wspomniałeś to go przeczyściłem,nic się nie zmieniło po tym zabiegu.Co do kwestii temp. to nie mam jak sprawdzić temperatury,po prostu zaraz po włączeniu cały laptop od środka się nagrzewa.

Na przykład acer tak ma, że po odłączeniu zasilania i po wyjęciu baterii ma kilka minut, potem po włożeniu baterii, ewentualnie podłączenia zasilania z sieci, włączenia powerem, to wyświetlą się opcje uruchomienia. Wybrać ostatnia dobra konfiguracja. Jak to nie da, to zabawa od początku. Można nawet przywrócić z recovery w ostateczności, ale trzeba wykorzystać wpierw opcję naprawy systemu. Można też skorzystać z naprawy rozruchu. Tu znajdziesz m.in porady pod win7. http://traxter-online.net/naprawa-i-konfiguracja-rozruchu-windows/

 

To ciepło może być generowane przez konflikt sterowników, które pierwsze się ładują. Nawet taki głupi klawisz, co nie odbija, może generować błąd sterownika… Kiedyś na pc nie mogłem przejść przez ekran logowania podczas uruchamiania systemu, przez problemy z jednym klawiszem shift… aż procesor zgrzytał.

podaj model laptopa

podejrzewam uszkodzenie grafiki

Próbowałem odpalić wszystkimi trybami jakie były,nic to nie dało dalej wyskakiwał bsod bądź to co na zdjęciu nr3.

Acer Aspire 7540G

Znalazłem instrukcję do tego modelu: http://menstream.pl/instrukcje/acer-aspire-7540g-524g50mn-m4752.html

 

Tego jest dużo. Między innymi dot. przywracania, chodzi o to, jakie wciskać klawisze, jak ustawiać.