BSOD, nie mogę pracować na kompie :(

Witam, od trzech mam restart kompa WindowsXP Pro + sp2 pojawia mi się BSOD, ale dzisiaj to już tragedia! W ciągu 2h komp mi się zrestartował 5 razy! !!

bsodln9.th.jpg

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi? Tym bardziej, że nic nowego nie instalowałem. Pierwszy raz od istnienie XP taki ekran mi się pojawia. Skanowałem antyvirusem Nod32 i nic nie wykazał. Czego to może być przyczyna? Proszę bardzo o pomoc.

andriusza

Zobacz Ogólne przyczyny błędów STOP 0x0000007F

Pozdrawiam

no właśnie nie wiem,czy przypadkiem tego nie powoduje (powodował)mi firewall Comodo Firewall, bo jak go wywaliłem, to na razie jest OK, może on mi coś blokował? Bo w sumie po zainstalowaniu jego, tak mi się dzieje. Tamten temat przeglądałem Agaton pozdrawiam, jak nic więcej nie napiszę, tzn że to wina firewalla.

Debugging Tools for Windows i pliki minidump

Dowiesz się co spowodowało.

błąd niby jest taki:

ale chyba naważniejsze jest to:

A z przełącznikiem analyze -v mam to:

jednak ja podejrzewam RAM, ale może się myle?

Tak , najprawdopodobniej problem Twój ma związek z ekranem bootowania, którego bitmapy złożone są w pliku Ntoskrnl.exe (folder System32)…

Proponuję zapoznać się z Komunikat o błędzie „Nie można uruchomić systemu Windows NT… Ntoskrnl.exe”

Jak zmienić ekran bootowania?

NTOSKRNL.EXE is missing or corrupt.…wiem, że tego dużo, ale coraz większa częstotliwość występowania błędu sprawia, że będziesz musiał bitmapy w tym pliku naprawić, podmienić…tak sądzę.

Pozdrawiam

a jednak to RAM, jedna kość była luźna w banku pamięci. Przeczyściłem, docisnąłem i gra i bucy :stuck_out_tongue: Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc i pozdrawiam.