BSOD Page Fault In Non Paged Area + net-worm.win32.kido.ih


(Michal Postek) #1

Witam. Problem dotyczy laptopa Asus X59SL Series z Windows Vista Premium 32bit PL. Problem wywołał jeden z członków mojej rodziny, dotyczył on wirusa "Kido". Poszperałem trochę, znalazłem program od Kaspersky'ego, KidoKiller, który teoretycznie sobie poradził z problemem, bo pedndrive oczyścił, sformatowałem i później już nic nie wykrywała. Problem pojawia się, gdy robię pełne skanowanie dysków w laptopie programem KIS2010, wtedy wyskakuje właśnie BSOD z nieznanym mi komunikatem, bo wyszukiwarka nic nie znajduje pod tymi symbolami i ciągami cyfr, oto zdjęcie problemu:

W tym momencie wyślę post i przejdę na laptopa i tam zrobię odpowiednie skany, edytuję post i wrzucę logi.

EDIT:

Logi z OTL: http://wklej.to/ejqNiK i http://wklej.to/trLQ0s (Extras.txt - jakiś dodatkowy log)

Log z HiJackThis: http://wklej.to/joeaYx

Z góry dziękuję za pomoc.

-- Dodane 28.12.2010 (Wt) 17:52 --

Dodam, że "Quick scan" komputer przechodzi, oczywiście mówię o skanowaniu przez KIS2010, BSOD wywala się na "Full Scan", poza tym, komputer działa dobrze i nie wiem czy jest to ogólnie wina wirusa (dlatego proszę o sprawdzenie logów) czy czegoś innego, muszę od czegoś zacząć, a że akurat był taki wirus to może on coś namieszał.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

-- Dodane 28.12.2010 (Wt) 18:04 --

Mam teraz dziwne odczucie, bo zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony ATI, posiadam model karty ATI Mobility Radeon HD 3470, sterowniki wybrałem napewno dobre, bo trzy razy sprawdzałem i teraz przy skanowaniu pełnym przez KIS, mam wrażenie, że ciągle w tym samym momencie, wyskakują mi taki kwiatki i komputer na nic nie reaguje, dopiero wyłączam go przytrzymując dłużej przycisk power. To jest efekt skanowania:

Mam dziwne wrażenie, że to może mieć związek z tym wirusem. Wcześniej wyskakiwała mi właśnie taki BSOD jak dałem zdjecie.