BSOD - PAGE FAULT IN NONPAGED AREA - Windows 7 przy wyłączaniu komputera

Ostatnio przy wyłączaniu komputera wyskakuje mi taki oto blue screen z takim błędem i to tylko przy wyborze opcji zamknij, uruchom ponownie, uśpij i inne działają normalnie. Gdy chcę wyłączyć komputer już pojawia się okno zamykania i wywala takie coś i startuje system od nowa, uniemożliwia mi to poprawne wyłączenie komputera. Zajrzałem również do pliku minidump poprzez windbg i wyczytałem coś takiego. “Probably caused by : NETIO.SYS ( NETIO+233da )” Czy ktoś ma może pomysł jak to naprawić? Będę wdzięczny za pomoc.

Edit: Jeszcze wygrzebałem coś takiego z minidump:
"Unable to load image \SystemRoot\system32\drivers\NETIO.SYS, Win32 error 0n2
*** WARNING: Unable to verify timestamp for NETIO.SYS
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for NETIO.SYS
"

"PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (50)
Invalid system memory was referenced. This cannot be protected by try-except,
it must be protected by a Probe. Typically the address is just plain bad or it
is pointing at freed memory.
Arguments:
Arg1: fffff88006d071a0, memory referenced.
Arg2: 0000000000000001, value 0 = read operation, 1 = write operation.
Arg3: fffff8800157e3da, If non-zero, the instruction address which referenced the bad memory
address.
Arg4: 0000000000000000, (reserved)
"

Zobacz tutaj: https://rquintino.wordpress.com/2017/05/11/recovering-from-windows-10-boot-blue-screen-critical-service-failed-disable-drivers-signature-enforcement-unsigned-drivers/
ale podejrzewam, że bez reinstalacji systemu się nie obejdzie…

Własnie dlatego sięgam porady żeby uniknąć tego rozwiązania, które sam wymyśliłem. :smiley:

Istnieje jeszcze takie rozwiązanie, kiedyś stosowane dość często w przypadku Windowsa 7 (8.800 odwiedzin tego tematu!):

1 polubienie

Jaki antywirus? Jeśli Avast to wyłącz i sprawdż. Jeśli nie to zajrzyj tu.