Procedura naprawy systemu Windows 7 przez nadpisanie

Warunkiem takiej naprawy - bez utraty oprogramowania - jest możliwość normalnego uruchomienia systemu oraz posiadanie oryginalnej płyty instalacyjnej!

 1. Uruchom normalnie system i po ukazaniu się Pulpitu włóż do napędu oryginalną płytę instalacyjną, z której był instalowany system Windows 7.

 2. Na ekranie wyboru opcji wybierz Zainstaluj teraz. Nastąpi skopiowanie niezbędnych plików tymczasowych.

 3. Pojawi się ekran proponujący opcjonalne sprawdzanie dostępności aktualizacji online. Wybierz opcję: Nie pobieraj najnowszych aktualizacji.

 4. Pojawi się umowa, którą należy potwierdzić. Nie zaznaczaj dolnej kratki!

 5. Jako metodę instalacyjną wybierz opcję Uaktualnij.

 6. Pojawi się Raport zgodności. Jeśli nie ma uwag oznaczonych czerwono, naciśnij „ Dalej ”. Jeśli są, naprawa przy pomocy tej płyty instalacyjnej jest niemożliwa! Zakończ naciśnięciem „X”!

Uwaga: w tym momencie można w każdym przypadku, bez żadnych konsekwencji, wycofać się z naprawy systemu, zamykając to okno.

 1. Po naciśnięciu " Dalej" rozpocznie się proces nadinstalowania systemu. Instalator będzie kontynuował bez udziału użytkownika, restartując kilkakrotnie (4-5 razy) komputer (nie dotykaj klawiatury!). Czas około 1,5 godziny. Podczas ostatniego restartu:
 • nie zgadzaj się tymczasowo na aktywację systemu po połączeniu z Internetem;

 • wybierz ustawienia rekomendowane;

 • wybierz sieć publiczną.

 1. Po pojawieniu się Pulpitu poczekaj na ewentualne dokończenie napraw niektórych składników oprogramowania komputera, np. NET Framework 4.

 2. Jeśli system nie wykonuje już niczego, zrestartuj komputer, jeszcze z płytą instalacyjną w napędzie, i po uruchomieniu systemu (pojawieniu się Pulpitu) wyjmij płytę CD.

 3. Sprawdź Windows Update i pobierz zgłaszane aktualizacje.

 4. Wykonaj porady Raportu zgodności w kolejności proponowanej.

 5. Włącz urządzenia ewentualnie wyłączone podczas naprawy, np. drukarka, skaner, pendrive itp., i zainstaluj brakujące sterowniki.

 6. Koniecznie(!) wykonaj czyszczenie systemowym Oczyszczaniem dysków.

Chodzi o usunięcie folderów systemowych, które zawierają różne kopie instalacyjne i są po naprawie zbędne, a zajmują sporo miejsca.

 1. Wykonaj aktywację systemu… i gotowe!
1 polubienie