BSOD po aktualizacji sterowników

Witam.

Dzisiaj postanowiłem zaktualizować sterowniki do płyty głównej i karty dźwiękowej i po restarcie system nie chce się uruchomić .

System to windows 7 , płyta gł. asus M4N78 .

Sterowniki ściągnięte ze strony Nvidii . Aktualizacja przebiegała bez problemów aż do restartu.

Przy karcie dźwiękowej z autoupdate zaktualizował się tylko program creative alhemy, więc to raczej nie jest sprawca problemu.

Podczas drugiego restartu uruchomił się "system auto repair " po ok. 20 min. działania wyświetlił się komunikat , że był problem z uruchomieniem systemu i został on naprawiony .

Niestety przy kolejnym rozruchu znowu BSOD .

Zrobiłem przywracanie systemu , ale jako jedyny punkt była instalacja creative alhemy , która na moje nieszczęście była po aktualizacji sterowników od Nvidii.

Tryb awaryjny także kończy się BSOD-em

Czy jest inny sposób na powrót do wcześniejszej wersji sterowników ?

Miałem identyczny problem ,tylko z płytą asusa M4N68(również Win7). Bardzo częste BSOD. Różne kody błędów wskazywały na problemy z pamięcią lub ze sterownikami. W moim przypadku problem rozwiązał cofnięcie się do sterowników w wersji v260.99.

Co do przywrócenia poprzednich sterowników to wchodzisz w panel sterowania>menadżer urządzeń>karty graficzne>dwu klik na karte>zakładka “sterowniki”> i tam masz opcje Przywróć sterownik. Mam nadzieje że pomoże.

Dzięki za fatygę, ale jak byś przeczytał dokładnie post to byś zauważył , że system nie chce się uruchomić ani normalnie ani w trybie awaryjnym …

Obyło się bez konsoli odzyskiwania .

Problemem były sterowniki do kontrolerów ide .

W biosie podczas instalowania systemu kontroler był ustawiony w trybie AHCI i takie sterowniki były zainstalowane w systemie , lecz instalator od nvidii podmienił te sterowniki jak by było w trybie SATA .

Zmiana ustawień w biosie na tryb SATA rozwiązała problem.