BSOD po instalacji sterowników do karty graficznej MSI Radeon R9 M280X

A to ja z kolei mam inny problem, mianowicie komputer złożyłem dwa dni temu, Płyta główna MSI B85 G43, karta graficzna MSI radeon R9 M280X, procesor i5 4460, zasilacz thermaltake 530w (ponoć polecany model na wielu forach). Problemem są sterowniki mianowicie po zainstalowaniu wszystkich sterowników do płyty głównej wszystko ładnie działa jak wykrywa kartę jako standard VGA jednak po instalacji sterowników wersji 14.14/15 beta AMD lub też z płyty sterowników po restarcie komputera wyskakuje niebieski ekran śmierci wraz z błędem atikmpag.sys, na kablu DVI obraz normalny jest przy ekranie logowania lecz jak przełączę na kabel HDMI powstaje jeden wielki artefakt. System był wielokrotnie instalowany żeby sprawdzić różne warianty (Windows Ultimate 64 bit’y) i w sumie została zabawa BIOS’em karty jednak nie jestem pewien nadal co może być problemem i w sumie reklamacja wchodzi w grę aczkolwiek na upartego wolałbym znaleźć rozwiązanie bez udziału działu reklamacji gdyż pracując z nimi po prostu wiem jacy są i  boje się im to oddać xD Tak czy inaczej problem nadal jest i póki co nie mogę nawet przyspieszenia sprzętowego włączyć więc w nic nie pogram. Jeżeli ktokolwiek ma jakieś pomysły to śmiało walić czym macie bo już tracę cierpliwość. Jeżeli potrzebne będą Logi to moge wysłać bądź też wygląd obrazu z kablem HDMI (można się pośmiać bo wygląda ciekawie).

Pozdrawiam.

Najprostszy sposób: trzeba kartę sprawdzić na innym kompie i wszystko wiadomo.

Problem taki, że nie mam jak tego zrobić bo nie ma żadnej osoby u mnie w pobliżu, którą znam i wiem, że ma wejście na tę kartę chyba, że stary slot PCI 2.0 nie sprawi problemów, tak to mam starą kartęna starym 6-letnim kompie :confused:

 

Da radę, ale sprawdzaj na swoim zasilaczu, bo stary może nie przeżyć + wtyczki zasilania?

 

Możesz też przetestować nowego kompa na starej karcie.

I płyta jest B85M G43, sorki za błąd

I masz robić tak:

 

Instalujesz świeży system + stery do płyty głównej + inne oprócz karty grafiki AM D + całkowita aktualizacja systemu z Windows Update + najnowszy NetFramework i na końcu instalujesz ster do karty AMD.

 

Edit:

 

 

Nie , różnią się przede wszystkim wymiarami.

No dobra, dzięki za pomoc. Bawię się tak już od dwóch dni ale dziś juz mam limit sił woli co do tego :confused: ale dzięki wielkie :smiley:

Fieju , proszę nie podpinać się pod cudze wątki. Jeśli masz problem - załóż nowy temat. Ze względu na niedawną rejestrację, zamiast do kosza, wydzielam z: http://forum.dobreprogramy.pl/msi-radeon-r9-280x-sterownik-ekranu-amd-przesta%C5%82-dzia%C5%82a%C4%87-ale-odzyska%C5%82-sprawno%C5%9B%C4%87-t494519/

Pozdrawiam,

Dimatheus