BSOD po uruchomieniu instalatora win xp

Witam,

Odświeżam trochę temat, o który kiedyś już pytałem ale nie uzyskałem odpowiedzi a teraz już nie mam wyjścia muszę znaleźć rozwiązanie. Moje problemu zaczęły się od zakupu kilku nowych części. Pierwsze co wymieniłem to pamięci miałem 1 GB DDR2 zmieniłem na 2 GB DDR2 w jednej kości. To była pierwsza zmiana po której nic się nie działo. Po chyba 2 miesiącach poszedłem za ciosem i zmieniłem kartę graficzną, zasilacz i chłodzenie CPU. Małe podsumowanie:

Sprzęt przed:

Płyta główna - Asus P5GDC Deluxe

Procek - Intel Pentium 4 3,4 GHz 64 bit

Grafika GeForce 6600 GT

Dwa dyski jeden SATA Samsunga 200 GB z systemem i drugi IDE Maxtor 60 GB

Pamięć - 2x512 MB RAM DDR2

System Windows XP Home Edition

Sprzęt po:

Płyta główna - Asus P5GDC Deluxe + nowy bios

Procek - Intel Pentium 4 3,4 GHz 64 bit

Grafika GeForce 9500 GT

Dwa dyski jeden SATA Samsunga 200 GB z systemem i drugi IDE Maxtor 60 GB

Pamięć - 2 GB RAM DDR2

System Windows XP Home Edition

Jak można zauważyć zrobiłem upgrade BIOSu bo stary nie obsługiwał mi grafiki. Musiałem też podczas zmian sprzętu rozebrać kompa na części pierwsze i złożyć od nowa (, a więc odpiąłem dyski cd rom itp.) W sumie komp jest teraz mojego brata. On trochę popsuł i chciałem zrobić formata. I przy tym pojawiły się problemy. Kiedy uruchomię instalator Windowsa XP kiedy skończy on dołączać sterowniki i kopiować pliki powinien uruchomić się ekran z licencją przy którym należy wcisnąć F8. Ale zamiast tego pojawia się BSOD ukazany ponieżej:

blue.jpg

Przeczytałem sobie to:

http://support.microsoft.com/kb/324103

ale nie pomogło. Wiem, że może to być wina dysku SATA. Ale w biosie również tym nowym AHCI jest wyłączone i traktuję się go jak standardowy IDE. Integrowałem już z instalką wszelkie sterowniki i SP3 nic nie pomogło. Mam jeszcze zamiar sprawdzić czy zainstaluje się win 7 ale wolałbym na tym kompie pozostać przy XP. Dysk działa bo system się uruchamia (przy AHCI nie uruchomił by się) Nie ma też wirusów. I nie mam już pojęcia co jeszcze zrobić. Może ktoś z Was ma pomysł?

Pozdrawiam

Dodane 19.02.2010 (Pt) 9:06

Problem rozwiązany okazało się, że BSOD sugerował twardy dysk a chodziło o cd-rom :), a konkretnie o sterownik RAID bo pod taki wejście go podłączyłem