BSOD po uruchomieniu laptopa

Witam.

Mam otóż taki problem z laptopem, że dzisiaj rano podczas uruchomienia spotkał mnie BSOD z błędnym plikiem ntfs.sys. Przy kolejnym uruchomieniu miałem już inne błędy w postaci BSOD dot. pliku ntoskrnl.exe i występowały błędy typu Memory Managment. Sprawdzałem ramy poprzez wyciągniecie jednej kości, wymienienie miejscami kości. Raz się odpalił bez błędów na kości 2GB a na kości 4GB miał problemy. Aktualnie laptop działa normalnie na obydwu kościach, ale chciałbym się dowiedzieć czym to mogło być spowodowane.

Chkdsk nie pokazał żadnych błędów. 

Ogólnie pamięci testuje się memtestem a dysk sprawdza smart za pomocą np. HDTune zakładka Health wstaw screena

 

http://hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

HDTune: http://puu.sh/aXMuZ/df81c3c0cf.png

Memtestu nie mogę teraz jak wrzucić, ponieważ tworze sobie w między czasie kompie wrażliwych danych(lepiej zrobić za wczasy niż później denerwować się i odzyskiwać dane).

Mechanika dysku pada nie hałasuje dysk? Sprawdź jeszcze te pamięci memtestem przynajmniej 2 pełne cykle.

Szczerze to dysk nie hałasuje. Laptop cicho chodzi. A sprawdzić te kości memtestem razem czy lepiej osobno każdą?

Osobno.

Zacznij od dwóch razem jak będą błędy wtedy osobno. Choć jak chcesz możesz osobno Twój wybór.

Widać na dysku powierzchnia też się sypie i mogą być takie problemy - parametr 01,C8 + mechanika dysku OB + parametr BF wibracje lub upadek,

 

 

Czyli, może dysk być do wymiany.

Zrobiłem dzisiaj gruntowny przegląd laptopa. Rozkręciłem go, wyczyściłem, wymieniłem pasty, wgrałem nowy system i dalej wywala mi BSOD-y. Zdarza się też, że podczas logowania już komputer się zawiesza(pokazuje się ekran Zapraszamy i zwisa). Z errorów z BSOD pamiętam typu memory managment, page not found in nonpaged area. Memtest nic nie wykazał. Nie wspomniałem wcześniej, że laptop bardzo szybko się nagrzewał. Podczas stresu np. granie w gry osiągał temp. 90+ stopni. Może jeszcze jak to pomoże to mój laptop to Samsung NP305V5A-T03PL.

Proponowałbym pożyczyć od kogoś dysk na podmianę. Postaw na nim system i będziesz wiedzieć czy to dysk czy coś z laptopem.

Gdyby się okazało, że to będzie dysk lub ram to spokojnie w 200-250 zł się zmieszczę(jeżeli będzie jedno uszkodzone z tych rzeczy)?

Tak spokojnie. Nowy dysk jakieś 200zł zależy wszystko od wielkości. Jak Ci nie zależy na GB to za około 250zł kupisz już SSD 120GB.

I tak mam w planach składać coś większego w przyszłości ale lapek zawsze się przyda. Najgorsze jest to, że gwarancja upłynęła w lutym tego roku. A jeszcze coś? Idzie jakoś wymienić ten wiatrak w środku na coś szybszego, bo niekiedy serio było ciężko cokolwiek robić z tak wysoką temperaturą?

Czy nadal po czyszczeniu masz takie wysoki temperatury? Może heat pipe jest uszkodzony? Musisz rozebrać lapka odpalić niech się grzeje odpal jaką grę i paluchami obadać go jeżeli na końcu przy wylocie jest zimny to zapewne czeka Cię wymiana.

A ile taki heat pipe? A jeszcze coś mi się przypomniało .Tryb awaryjny chodził bez przeszkód i gdy usunąłem całkowicie sterowniki z karty graficznej to wtedy działał, na VGA ale działał. Możliwe jest aby grafika była uszkodzona?

Tak bardzo możliwe. Tym bardziej jak mówiłeś, że laptop się przegrzewał.

To jak się okaże grafika to pewnie nieopłacalna naprawa będzie?

Tylko ten laptop ma dwie grafiki więc mało prawdopodobne uszkodzenie dwóch. Sprawdź ten dysk jeszcze. Postaw świeży system i przetestuj.

System już robiłem dzisiaj i nie pomogło. Będę szukał aby pożyczyć od kogoś dysk i ram i będę testował. Gdy go czyściłem to właśnie nie widziałem nic podejrzanego na procku i grafice. Wyczyściłem, dałem nową pastę i złożyłem. Odpalić się odpalił, włączyłem reinstallke systemu, pierwsze logowanie BSOD, później się ekran zawiesił. Potem już nie miałem pojęcia co dalej. Zostawiłem go i szukam części na podmianke aby sprawdzić.