BSOD podczas grania

Jakbyś mógł napisać na jaki wymieniłeś model i marka.

Fortron BlueStorm Pro 500W 

Kolejny bsod właśnie nastąpił, można powiedzieć, za przeproszeniem, z dupy się wziął. Oczywiście inny zapis błędu jest, więc również wstawiam. 

Generalnie podczas grania ale odpalam gierkę, nic nie robię bo jem obiad i tylko gadam z kolegami i nagle razi mnie w oczy niebieski ekran. 

No i jeszcze dodam dwie sprawy: raz, że poprzedni zasilacz to był Logic 600w, lecz już był tak stary, kable zasilające karte graficzną były popsute, styki odchodziły, to wymieniłem bo raz jak odpaliłem pc to odpaliło bez karty graficznej (w sensie nie dało napięcia na karte i pc go nie widział). Dwa, na mojej obudowie jest funkcja EasyOC więc mam ją odpaloną, co może skutkować wyższym poborem prądu, jednak sądziłem, że przy tym zasilaczu spokojnie wytrzyma. Teraz pytanie, to serio może być wina zasilacza? Znaczy ogółem co do zasilacza to jestem pewny, że jest 100% sprawny, ale może jednak mocą nie starcza.

bsod 2.txt

Hej,

Rzuć okiem na tę odpowiedź na stronce poniżej. Może to Ci pomoże. Często również problemem może być ram. MemTest nie zawsze wskazuje konkretne punkty uszkodzenia RAMu. Czasami testy przechodziły bez zarzutu, a komputer jak na złość w danym momencie pokazywał BSOD’a.

 

Zapraszam do lektury i działania:

 

BSOD

Pozwólcie, że zacytuje kroki z tego tematu tutaj, aby moja dalsza wypowiedź miała sens dla czytelników
 

Więc, po wykonaniu kroku 7. i zresetowaniu komputera nic się nie dzieje. Załączam plik graficzny aby zobrazować to co zrobiłem, może coś źle zaznaczyłem, albo po prostu sterowniki nie wywalają?

Rozwiązałem samodzielnie.

Jednak nie rozwiązałem wcześniej, (akurat przez kilka dni system pracował na tyle stabilnie, że bsoda nie ujrzałem) ale teraz już tak. Nareszcie! Ogólnie przesiadłem się na win10, po czym miałem problemy z bsodami przez sterowniki, walnąłem formata i znowu wikn10 zainstalowałem, wszystko ogólnie dokładnie poinstalowałem, problem z sterownikami znikł, ale dalej miałem bsody z innego powodu. Otóż przez pamięć ram - ale jak to, przecież memtestem mierzyłem kilka razy i nic nie pokazał? A otóż automatyczne OC płyty głównej działa jak należy, ale podkręca taktowanie ramu z 1333 mhz na 1600 mhz, przez co komputer pracuje niestabilnie. W każdym razie to jest problemem. Piszę to po to, aby każdy kto tu trafi mógł bez zakładania tematu rozwiązać problem.