BSoD podczas instalacji WinXP 0x000000D1

Dzień dobry,

Mam problem z instalacją systemu na dysku IDE. Komputer to:

Celeron 2.4GHz

Płyta Asrock(zintegrowana k. graficzna, sieciowa, dźwiękowa)

RAM DDR 256MB

Dysk: 40GB

Zasilacz Codegen 300W

CDROM

Z powyższej konfiguracji zostały pozamieniane na inne: RAM, dysk, zasilacz(2 inne sztuki), CDROM na inny DVDROM, taśmy(40 i 80 żyłowe różnej maści).

Problem zaczął się nagle tj. komputer działał normalnie a w następnej chwili samoczynne restarty, BSoD 0x000000D1 i błąd dot. atapi.sys. Na początku odpalał się jeszcze w trybie awaryjnym ale z problemami teraz niestety już wcale(podczas ładowania wyrzuca BSoD).

Próbowałem zainstalować XP(z SP3) z 2 różnych nośników i różnych dystrybucji(na czystym, innym 40GB dysku) i formatowanie dysku, kopiowanie plików przechodzi to wiesza się na instalowaniu urządzeń lub wcześniej. W BIOS’ie wyłączyłem wszystko co możliwe włącznie z kontrolerem USB i żadnych zmian - instalacja Windowsa niemożliwa. Przetestowałem dodatkowo pamięci MEMTEST86(0 błędów), zrobiłem partycje programem GParted(który działał dobrze w trybie graficznym).

Dziś oddaję płytę do przelutowania 5 kondów(3300uf@6.3V) bo są lekko wybrzuszone. Jeśli to nie pomoże to nie mam już pomysłów poza wymianą płyty głównej…

Zdjęcie z instalacji: http://sikora.ayz.pl/Praca/IMAG0073.jpg

Wiem, że dotyczy ono dostępu sterowników do pamięci ale jakich sterowników jak na dysku nic nie ma a sprzęt jest bardzo podstawowy…

Pozdrawiam

jeśli to możliwe to sprawdź dysk twardy w innym komputerze programem hd tune zdjęcia z zakładek health i error scan

Jeden z tych dysków sprawdzany hdtune i wszystko było OK OK OK i chkdsk /f tez szło…

Dodane 21.10.2011 (Pt) 7:39

Po przelutowaniu kondów wszystko wróciło do normy. Przelutowane zostały wszystkie kondy o podanej wyżej wartości. Wygląda na to, że kryzys zażegnany :smiley: