BSOD podczas próby instalacji W10

Coś zdycha, albo uszkodzona wtyczka i robi się zwarcie/spięcie.

HD Tune sprawdź S.M.A.R.T

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/critical-process-died/b07ed78f-662f-4e37-8aae-649e430502f6
Ktoś też miał ten błąd tu.

Chodzi mi że zmienił się kod błędu jak z poziomu W7 chce zainstalować W10 w sensie z pendrive. Myślałem że może pójdzie zainstalować system z poziomu W7, ale jedynie to zmienił się kod błędu.

Pewnie nie masz możliwości wymiany dysku na inny sformatowany wcześniej ? Jak coś jestem z Rudy Śląskiej i mam SSD pusty.

Niestety, ale nie mam możliwości. Chociaż jak wysłałem wcześniej screen to z dyskiem było wszystko w porządku, tak samo jak z instalką, więc może faktycznie błąd związany jest z BIOSem.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Tak, ale czasami programy się mylą i możliwe, że HD Tune pokaże nam inny S.M.A.R.T

KTO OFLAGOWAŁ MÓJ POST ???

A i jeszcze jeśli masz starą i zbędną wtyczkę usb to utnij kable, zrób tak aby nie stykały się ze sobą.
Włóż do kompa i zobacz czy zdechnie. Jeśli po wkładaniu/wyjmowaniu i lekkim ruszaniu będzie dobrze, to wyeliminujesz wtedy podejrzenie fizycznego uszkodzenia portu usb.

Przecież to nie spam… tak łatwo sprawdzi port USB !!

To jest tak bzdurna porada, że ręce opadają. Nawet nie ma siły odpisywać tylko jako spam oznaczyć.

2 polubienia

Bzdurna ? Proszę o inną poradę jak ma sprawdzić czy port USB nie jest uszkodzony :wink: Wizualnie ma zaglądnąć w wnętrze portu USB ?

Tutaj nawet ludzie już zaczynają wariować…

Jeśli nie ma mirnika/testera to może podłączyć jakiekolwiek urządzenie i sprawdzić, czy jest prawidłowo wykrywane i się komunikuje, ewentualnie może delikatnie poruszać wtyczką ze wpiętym urządzeniem, żeby sprawdzić, czy nie przerywa połączenia. Twoja metoda z uciętym kablem co niby miałaby udowodnić? Przecież takie podłączenie wtyczki to tylko przedłużenie wyprowadzenia pinów z gniazda.

Co do portów, to sprawdzałem, w sensie podłączyłem parę rzeczy i wszystkie 3 porty działają prawidłowo.