BSOD podczas wypakowywania pliku


(jacek007g) #1

Cześć, ostatnio podczas wypakowywania 2,5 GB pliku 7Zipem przy ok. 95% nastąpił BSOD.
http://imgur.com/lgWFZmQ
Po restarcie próbuję wypakować plik jeszcze raz, tym razem zatrzymuje się przy 49% i wyskakuje błąd I/O
http://imgur.com/WnOoViX
Pliku nie da się zgrać na inny dysk, wyskakuje błąd I/O. Inne problemy: wolne działanie i crashe explorera, długie wczytywanie miniaturek.

HD Tune
http://imgur.com/pzq3LHm

memtest64
Po 30 minutach “0 errors”.

Pierwszy dysk SSD jest tylko na system i kilka najważniejszych programów, drugi, HDD (Seagate Barracuda ST1000DM003) jest na drugorzędne programy i jako magazyn, trzeci dysk to HDD na magazyn. Problem mam właśnie z tym Seagatem. Czy jest to już początek końca dysku, i jedyna możliwość to tylko zgranie wszystkiego co potrzebne i wyrzucenie dysku?


(jacek007g) #2

Reszta testów

Druga część hd tune

CrystalDiskInfo

HWiNFO64


(Bogdan_G) #3

Szkoda tyli dysku. Możesz utworzyć partycję na tym dysku pod koniec. Na ostatni błąd klikasz PPM i pisze info, który to sektor. Czyli będziesz wiedział, że masz utworzyć partycje na tym dysku dalej. Utworzysz, sformatujesz.
Potem pozostałą partycję zmniejszasz o rozmiar przed pierwszy uszkodzony sektor tak, aby wycięło część nieprzydzieloną z wszystkimi uszkodzonymi sektorami.

Gdy nie będziesz używać wyciętej części, to tak zostanie na długo jeszcze - do uratowania jest 2/3 dysku.
Też tak wycinałem z WD, po dziesięciu latach miałem takie czerwone errory pod koniec dysku. Nawet system teraz śmiga i nic dodatkowo się nie psuje, a miał lecieć w śmieci.


(jacek007g) #4

Dzięki. Myślałem, że da radę coś więcej zrobić z dyskiem, ale w takiej sytuacji gdzie można zastosować półśrodki to nie zależy mi już na tym dysku. Cóż, pozostaje przekopiować dane skoro może być tylko gorzej.


(JNJN) #5

PILNIE !!! zgrywaj dane, gwarancja lub kosz.