BSOD przy każdym nowo zainstalowanym Windowsie (8,Vista,Xp)

Witam,

Proszę o radę i pomoc w tej sprawie. Zacznę od początku:

Miesiąc temu czyściłem komputer z kurzu i gdy doszedłem do procesora próbowałem go wyciągnąć (był przyklejony radiator do procesora na AM2+) wyrwałem go z wejścia. Posiadam komputer 5 letni z procesorem AMD X2 Athlon (6000+) teraz 6400+. Potem próbowałem go podłączyć z powrotem i źle to zrobiłem i poszedł dymek i procesor się spalił (konkretnie 1 drucik). Potem kupiłem 6400+ używany i normalnie podłączyłem i działa wszystko ok ALE NA LINUXIE, A NA WINDOWSIE (JAKIMKOLWIEK) mam BSOD’y praktycznie co chwile i zaraz po uruchomieniu komputera. BSOD’y dotyczą czegoś związanego z IRQ i zawsze są podobne. W tym czasie zrobiłem downgrade biosu Awarda (z powodu aktywacji Windowsa). 2 miesiące wcześniej wymieniłem też kartę graficzną na Asusa GeForce GT 630 2GB (nowa). Zrobiłem też wipe dysku Hiren’s Boot’em. I tak wygląda moja sytuacja z komputerem. Obecnie jestem na linuxie i wszystko działa, jednak chciałbym wrócić do Windowsa z czasem.

Czy BSOD’y spowodowane są tym spaleniem procesora (może coś w płycie głównej poszło?) czy może downgradem biosu (przywróciłem ustawienia fabryczne zaraz po) a może jakimś wirusem? Takie są moje przypuszczenia.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Jaka jest treść komunikatu na niebieskim ekranie?

http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-16 … ndows.html

Znalazłem coś takiego (to jest ten błąd)? Ciekawe czy pomoże. Spróbuje.

Jak nie pomoże. To spróbuj powyłączać w biosie wszystkie niepotrzebne urządzenia.

Wyjmij kości i kartę graficzną i wsadź od nowa. Jeżeli masz kilka kości to popróbuj z każdą z osobna uruchomić komputer.