BSOD przy każdym starcie systemu

Witam.

 

Dnia 23 grudnia 2014 podczas grania pojawił mi się komunikat o nowej aktualizacji sterowników dla karty graficznej mojego komputera, który zresztą zignorowałem. 3 dni później, 26 grudnia komputer użytkowania komputera zostało brutalnie przerwane przez Blue Screen, na szczęście sprzęt dało 

się ponownie włączyć i dalej użytkować, jednak ta awaria lekko mnie zaniepokoiła.Dnia 29 grudnia podczas grania w Spintires gra zawiesiła się a wokół mego Jeepa wytworzyła się 

że tak powiem “aura”. W żadnym razie nie jest to zawartość gry, 

a cała zabawa ponownie zakończyła się BSOD.

I w tej przydługiej opowieści zbliżamy się w końcu do sedna problemu. Próbowałem ponownie uruchomić komputer, jednak po animacji ładowania systemu za każdym razem występuje 

Blue Screen Of Death czy mi się to podoba czy nie.

Komputer udało mi się uruchomić w trybie awaryjnym z obsługą sieci, jednak grafika wydaje się być uszkodzona, a na monitorze poza normalnym obrazem wyświetlane są pionowe jak i poziome zielone pasy. Ze strony Nvidia zainstalowałem najnowszy, odpowiedni dla mej karty GTx sterownik i ponowiłem próby włączania komputera w normalnym trybie, jednak bez skutku. Za pomocą przywracania systemu przywróciłem komputer do stanu z dnia 26.12.2014, a gdy to nie pomogło próbowałem dokonać za pomocą trybu awaryjnego format komputera, jednak komputer w tym trybie zdaje się nie czytać fabrycznej płyty z systemem Win 7. Jako że jestem na 1 roku w technikum informatycznym, a jak nam wpaja nauczyciel “informatyk nie jest normalnym użytkownikiem komputera” w trosce o moją dumę rozebrałem komputer i gruntownie go wyczyściłem co oczywiście nie miało prawa pomóc no ale “coś tam zrobiłem”. próbowałem też zresetować BIOS ale niemożliwością dla mnie okazało się zlokalizowanie przycisku. I tutaj skończyło się to co ja sam mogłem zrobić więc teraz zwracam się do was :slight_smile:

 

 

Specyfikacja komputera:

 

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Processor 3.21 Ghz

Grafika: NVIDIA GeForce GTX460

Pamięć: 4GB RAM DDR3

 

 

Dziękuje za ewentualną pomoc i życzę miłej lektury :slight_smile:

Technikum informatyczne a formatuje system z poziomu trybu awaryjnego systemu? To tak jakby chcieć usunąć kosz wkładając go do kosza. Rozumiem, że na dysku systemowym nie masz ważnych danych, jak masz to wklej na inną partycję. Wejdź w BIOS i ustaw jako pierwsze botoowanie z CD. Włóż płytę z windowsem i rób format partycji systemowej. Na początek radziłbym pobrać jakiś Linux na pendrive i odpalić liveCD po czym zobaczyć czy są jakieś artefakty na ekranie. Jeśli nie to możesz robić format, jeśli są to wina karty graficznej. Jak już coś się uda lub nie uda to pisz.