BSOD przy próbie hibernacji - Windows 7 HP SP1 x64

Po kliknięciu przycisku hibernacji laptopa (Dell Inspiron N5110) wyłącza się ekran (standardowo), ale przez kilka minut świecą same diody, aż pokazuje się bluescreen z błędem DRIVER_POWER_STATE_FAILURE, kod błędu 0x0000009F. Po ponownym uruchomieniu komputera Windows daje informacje o błędzie:

próbuje się naprawić, ale problem się powtarza. Jak można to naprawić? To problem ze sprzętem, sterownikami czy raczej z systemem jako takim?

Dodam, że wyłączałem i włączałem opcję hibernacji w systemie, próbowałem też coś wygooglać na temat tego błędu, ale z miernymi efektami.

Z góry dziękuję za pomoc.

Nie masz czasem zainstalowanego programu ManyCam3 ?

Nie instalowałem i na C nie znalazłem żadnego folderu/pliku o nazwie manycam. Jedyne co mam od kamery to Dell Webcam, ale ten program był od początku, a problem zaczął się pojawiać dopiero niedawno.

Jakieś inne propozycje naprawy?

Przywróć system jak od niedawna się zaczęło, a kiedyś było dobrze

Odczytaj plik minidump:

szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

i sprawdź co powoduje BSOD.

Wg tego programu przyczyną jest ntoskrnl.exe

Dodam, że taki sam skutek ma próba przejścia w stan wstrzymania.

Sprawdź czy masz zainstalowaną aktualizację KB975599, jak nie to zgłoś się po nią tu: http://support.microsoft.com/kb/975599

Ściągnąłem odpowiednią łatkę od Microsoftu, ale mimo że opis pasował, nie chciała się wgrać (podobno nie pasowała do mojego systemu).

Do tego błędu doszedł błąd w Microsoft Outlook, który skutkował niemożnością wysłania wiadomości.

Sprawdziłem od kiedy mniej więcej zaczęły się te problemy i szukając rozwiązania zauważyłem, że z tego samego dnia pochodzi ostatnia aktualizacja do ArcaVir (antywirus z Gazety Prawnej). Po odinstalowaniu tego antywirusa wszystkie problemy zniknęły, więc to w nim prawdopodobnie tkwił problem, już wiem jakiego antywirusa nie będę nigdy instalował. :slight_smile:

Dziękuję za pomoc.