BSOD przy próbie "instalacji" 7-ena

Witam!

Niedawno pobrałem i wypaliłem na płytkę RC od MS i dizś przyszedł czas na instalacje i przetestowanie nowych okienek. Niestety błąd pojawił się już przed samą instalacją.

Dzieje się to tak, że jak uruchamiam komputer (nagrana płytka DVD z 7 w napędzie jednym jedynym i boot na niego ustawiony), przechodzi POST BIOS’a i dalej wyświetla komunikat (po angielsku), aby wcisnąć dowolny klawisz aby uruchomić boot płytki. Tak więc klikam, wszystko ładnie idzie, zaczyna się ładować, wyskakuje “Welcome to Windows” i zaraz po tym BSOD z wartością 0x00000124. Patrzyłem w necie za tym komunikatem błędu i doczytałem się tylko tyle, że wywalany on był w zainstalowanej już Viście i to po jakimś czasie. Jedyne co pomagało użytkownikom, to zainstalowanie nowych sterowników do MoBo i/lub GPU. No ja niestety nie mogę tak zrobić, gdyż nawet nie mogę uruchomić instalatora :stuck_out_tongue:

Dyski i napęd mam na P-ATA (dyski na jednej taśmie, napęd na drugiej), sprzęt sprawdzałem na XP’eku MS’owym programem “Microsoft Windows 7 Upgrade Advisor” i wyszło że wszystko zgodne i jedyne co to będzie potrzebny Windows Update aby sprzęt działał.

Jedynym moim wytłumaczeniem jest, że to wina karty TV, lecz nie garnę się na jej wyjmowanie. A dlatego, że jeżeli z nią “wsadzoną” nie mogę uruchomić instalatora, to jak uruchomię zainstalowany system, aby zainstalować sterowniki do tej karcioszki. Przypomnę że “Microsoft Windows 7 Upgrade Advisor” stwierdził, że po zapuszczeniu Windows Update’a (m.in.) karta TV będzie śmigać.

P.S. Microsoft Windows 7 Upgrade Advisor odniósł się również do karty graficznej :wink:

Tak więc, bardzo proszę o pomoc w tymże problemie.

—EDIT—

Nie wiedzieć czemu wcześniej o tym nie pomyślałem, ale:

Czy nie zrobi różnicy jak zainstaluję Win7, sterowniki (MoBo itp.) i sterownik do karty TV, a dopiero później ją podłączę? Znaczy czy taki sposób (pierw instalacja sterowników, po tym “włożenie” karty TV do portu PCI i uruchomienie systemu) jest możliwy?

Hej,

Nie, to nie robi różnicy, więc jak najbardziej możesz spróbować tak zrobić - instalować Windows7 bez podłączonej karty TV - przynajmniej nie powinien pojawiać się błąd… A czy instalacja sterowników bez fizycznej obecności karty będzie możliwa ciężko powiedzieć… Wszystko zależy od tego, jak napisany jest instalator - jeśli w czasie instalacji wymaga obecności urządzenia, to zabawa skończy się komunikatem o nieznalezieniu urządzenia i anulowaniem instalacji. Tak czy inaczej warto spróbować. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Heh, niestety po odłączeniu wszystkich możliwych peryferii na raz, instalator dalej wywala ten sam błąd.

Ściągnąłem z neta też build 7600 przy którym nie było już takiego problemu.

Co nie zmienia i tak faktu że szybko zrezygnowałem z Sevena i powróciłem do dobrego XP.

Dzięki za odzew.

Temat do zamknięcia.