BSOD przy uruchamianiu Win 7


(kowalson90) #1

Witam.

Piszę do was z problemem dotyczącym BSOD podczas uruchamiania Windowsa 7 na PC.
Pierwszy raz BSOD pojawił się przypadkowo podczas pracy komputera. Niestety bardzo szybko po pojawieniu się BSOD komputer się resetuje więc nawet nie jestem wstanie zrobić zdjęcia owego błędu. Zrobiłem format całego dysku włącznie z instalacją od nowa całego systemu Win 7 wraz z oprogramowaniem. W trakcie aktualizacji systemu po instalacji juz, BSOD zaczął pojawiać się znowu w trakcie pracy komputera. Następnie już po wszystkich aktualizacjach BSOD pojawia się tylko podczas włączenia komputera. Po ekranie bootowania Windowsa jest czarny ekran, wyskakuje na dosłownie 2 sekundy BSOD następnie następuje restart komputera i następnie wszytko uruchamia się już poprawnie. Po zalogowaniu występuje komunikat, że system odzyskał sprawność po krytycznym błędzie. Następnie komputer działa już poprawnie. Jeżeli chodzi o temperatury wewnątrz komputera oraz napięcia wszystko jest poprawne. Żaden hardware nie został zmieniony w komputerze. Dołączę na dysku google parę zdjęć z programu BlueScreenView oraz z Windowsa. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuje za poświęcony czas. Pozdrawiam.

Zdjęcia:

https://drive.google.com/drive/folders/0B49ZXOjzuorAbFpzMFZKOUdXVVU?usp=sharing


(JNJN) #2

Konfiguracja komputera, czyli dokładnie co masz w kompie - szczególnie zasilacz?

Najnowszy program Aida64 i:

  • zakładka komputer i czujnik i wklej z tego scren
  • zakładka magazyn i smart i wklej scren całego smart.

Dodatkowo dokładna konserwacja kompa (kurz, czyszczenie styków i reszta) + sprawdzenie wszystkich kondensatorów elektrolitycznych, czy nie wypukłe lub nie wylane.

Dodatkowo test pamięci memetest86 - przynajmniej dwa pełne przebiegi - ma być zero błędów.


(kowalson90) #3

Ok dziękuje. Zrobię to co napisałeś i od razu wstawię do posta. Pozdrawiam.


(JNJN) #4

Tak wygląda, że prawdopodobnie problem z zasilaniem przy rozruchu komputera? ale wykonaj jw.


(abrakadabra77) #5

Z BSOD wychodzi że problem dotyczy karty graficznej - zmień sterowniki na starsze, nowsze, sprawdź, jeśli masz możliwość, ją na innym kompie