BSOD przy uruchamianiu Windows XP SP3

Witam, mój problem dotyczy Windowsa XP z SP2 oraz płyty MSI KT6 Delta. Jak wiadomo płyta ta obsługiwana jest przez: VIA KT6 – mostek północny, VIA VT8237 – mostek południowy (obsługa SATA) oraz PROMISE P2037 (obsługa SATA oraz 3 kanału IDE). W BIOS-ie wszystko poustawiałem tak, aby się wykrywało. Otóż zakupiłem nowiutki dysk Seagate 500 GB SATA. Podłączyłem dysk do kontrolera SATA na płycie głównej (tych kontrolowanych przez VIA VT8237) i o dziwo dysk w ogóle nie istniał. Nikt ani nic go nie wykrywało. Przepiąłem, więc ów dysk pod SATA kontrolowane przez PROMISE. Instalator nie zobaczył dysku, ale już BIOS, Fdisk i Ranish wszystko zobaczyli i poprawnie podali parametry sprzętu. Dograłem, więc Nlitem stery do Promise i instalator w pięknym stylu zainstalował Win XP SP3 (dodatkowo zintegrowałem SP3). Przy próbie uruchomienia po instalacji otrzymuję blue screen o poniższej treści:

Pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawił się ponownie, wykonaj następujące kroki:

Sprawdź czy na komputerze nie ma wirusów. Usuń wszelkie nowo zainstalowane dyski twarde i kontrolery dysków twardych. Sprawdź dysk twardy, upewnij się czy jest on poprawnie zainstalowany i skonfigurowany. Uruchom program CHKDSK /F, aby sprawdzić czy dysk twardy nie jest uszkodzony, następnie uruchom komputer.

Informacje

techniczne:

Stop: 0x0000007b (0xF9E49528,0xC0000034,0x00000000,0x00000000)

I teraz moje pytania:

  1. Czy jest możliwe, że instalator nie skopiował użytego przez siebie sterownika w trakcie instalacji do późniejszego użycia?

  2. Jak mogę dograć do już zainstalowanego Windowsa sterownik do tego kontrolera?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję

Poczytaj i zastosuj się do tych wskazówek

http://support.microsoft.com/kb/324103/pl