BSOD Unexpected_Store_Exception

Czy w ostatnim czasie dokonywana była zmiana konfiguracji sprzętowej komputera (np. wymiana zasilacza)?
Nie,

Czy niebieskie ekrany z błędami pojawiają się zawsze w określonych okolicznościach, np. podczas grania?
Tylko kiedy gram w Fortnite tryb Battle Royale, nigdy w innych sytuacjach,

Kiedy orientacyjnie rozpoczęły pojawiać się problemy?
Około 2 miesiące temu, zaczęło się pojawiać nagle, bez żadnej przyczyny,

Czy w ostatnim czasie, tj. mniej więcej w momencie kiedy rozpoczęły się problemy, były instalowane aktualizacje oprogramowania i / lub nowe oprogramowanie?
Nie,

Pobierz oraz zainstaluj HD Tune 25, uruchom, przejdź na zakładkę Health i wykonaj zrzut ekranu / dołącz go do swojej wiadomości
Zdjęcie w albumie

Pobierz oraz zainstaluj HD Tune 25, uruchom, przejdź na zakładkę Error Scan, kliknij Start, poczekaj aż program zakończy skanowanie i wykonaj zrzut ekranu / dołącz go do swojej wiadomości
Robiłem test wcześniej, wszystkie pola zielone, brak jakichkolwiek problemów, skanuję jeszcze raz żeby zrobić screena,

Czy w trybie awaryjnym wszystko jest w porządku?
Nie sprawdzałem, bsod wyskakuje tylko w ściśle określonym momencie,

Pobierz Memtest86 6, rozpakuj aby uzyskać plik ISO, nagraj plik ISO jako obraz na płytę (np. używając Active ISO Burner 1), a następnie uruchom komputer z tej płyty i poczekaj aż Memtest sprawdzi pamięć. Najlepiej po zakończeniu skanowania wykonaj zdjęcie i przedstaw na forum.
Robiłem test jakiś czas temu, po całej nocy skanowania nie wykryło ani 1 błędu,

Pobierz i uruchom kliknij na “Sensors” i przedstaw zrzut ekranu na forum
Zdjęcie w albumie

Jeżeli posiadasz zdjęcie pokazujące (zawierające) bluescreen - przedstaw je.
Jedyna informacja mająca znaczenie na bsod to Unexpected_Store_Exception, poza tym smutna buźka

Próbowałem testować system na wiele sposobów znalezionych online, nigdy w żadnym wypadku nie pokazało mi że coś jest nie tak. Potem zrobiłem formata, chciałem zachować system ale niestety z jakiegoś powodu wszystko się scrashowało i musiałem wyczyścić dysk i zainstalować windows z USB.
Ograniczyłem się do absolutnego minimum przy instalacji nowych programów, ale bsod nadal wyskakiwał,
Windows 10 Home, zaktualizowany, sterowniki karty graficznej zaktualizowane, nie wiem co jest przyczyną bo komputer niby działa w 100% poprawnie ale jednak coś się dzieje. Nawet go wyczyściłem w środku.
Testowałem na innych grach i aplikacjach i wywala TYLKO w momencie wymienionym wyżej.

Dorzucam dumpfile ostatniego crasha, kod 0x154 kojarzę bo to zawsze on się pojawia.
Zdjęcie w albumie

Fortnite to praktycznie jedyna gra w którą gram i to bardzo frustrujące że akurat na nią wypadło :confused:

Nie mogę wrzucić więcej niż 1 zdjęcia do posta więc zarzucam album z imgura

Uruchom polecenie “sfc /scannow” w cmd z uprawnieniami administratora
oraz polecenie “chkdsk c: /f”
Zainstaluj wszystkie aktualizacje z windows update

1 polubienie

Crash systemu “UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION” jest spowodowany błędnym sterownikiem bądź fizycznym uszkodzeniem sprzętu, poluzowaniem dysku, podczas pracy komputera.
Miałem raz takiego crasha komputera, gdy wyłączyłem obs’a, rozwiązaniem tego problemu u mnie było włożenie dysku do portu SATA, ponieważ dysk się odczepił.