BSOD w trakcie pracy na Vista Ultimate


(Piotrkijak) #1

Witam!

Od momentu kiedy włożyłem do komputera 2x1GB i 2x256mb ramu(wcześniej miałem 4x256) zaczęły pojawiać się bsody: irql not less or equal, bad pool header, i jeszcze ntfs cośtam. Po pewnym czasie bsod zaczynający się od ntfs przestał się pojawiać i teraz w różnych odstępach czasu i w różnych momentach pojawia się albo bsod bad pool header albo irql not less or equal. Kiedy odczytałem plik dmp, okazało się, że bsod irql not less or equal i bad pool header za każdym razem prawdopodobnie powoduje plik ntoskrnl.exe. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co może być przyczyną? Z góry dzięki za pomoc!


(Rayearth) #2

mozliwe ze te pamieci nie wspolgraja ze soba

wyjmij te 2 stare kosci po 256MB i zobacz czy problem ustapil


(Piotrkijak) #3

Hmm... zrobię tak jak piszesz i jak problemy się będą powtarzać to się odezwę. :slight_smile:


(Marekglapa) #4

Jak wyciągniesz stare kości to ściągnij memtest86 i przetestuj nowe czy nie mają błędów. Nie wiem ile taki test powinien trwać, ale im dłużej tym lepiej. Ja nowe pamiątki testuje średnio 6h.


(Rivon) #5

Miałem te same problemy co ty. Program memtest nawet+ nic nie wykazał, a pamięci były uszkodzone. Po zmianie na nowe wszystko jest w porządku.


(Piotrkijak) #6

Zobaczymy.... Zostawię komputer na noc i rano wszystko będzie wiadomo. Poza tym możliwe, że to te kości 256 gdyż jak miałem 1gb to było ok...

-- Dodane 06.02.2009 (Pt) 7:25 --

Jeszcze raz za pomoc - problem rozwiązany :slight_smile: