BSoD - Windows 7 Ultimate x64 pomocy

Witam, moim problemem jest wszystkim znany Niebieski ekran śmierci.

“Pamięć zarezerwowana dla BIOS” ? “Nvidia GeForce 7950 GT” ? “… bo nie byl przez IDE podłączany, a ATA czy też SATA” ??

Jedno tylko jest pewne: ten sprzęt wydaje się być poskładany naprawdę z “przeróżnych rzeczy” - nie wyłączając systemu operacyjnego.

Jeśli miałbym ostawiać, to jeśli w normalnym użyciu (bez gier) BSOD nie wyskakuje, a pojawia się po obciążeniu komputera - to stawiałbym na problemy z zasilaniem. Podaj pełną specyfikację tego cuda techniki.

Cud techniki, haha bardzo ładnie to ująłeś.

Zasilacz ma 500W http://www.morele.net/zasilacz-fortron-fsp500-60gln-80-229515/ - i tak - powinien taki sprzęt “uciągnąć” bez najmniejszego problemu - o ile oczywiście jest sprawny.

Co do płyty głównej … to ja znam ten model z komputerów Fujitsu, i o ile dobrze pamiętam, to nie miały one żadnego problemu z obsługą dysków 500 a nawet 640 GB. Pobierz CrystalDiskInfo http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDiskInfo,Program,Windows,27691.html i zobaczymy czy przypadkiem to nie dyski są źródłem problemu.

Wracając jeszcze na moment do płyty: próbowałeś wyjąć tą kość RAM którą na której obecnie działasz, i zostawić w drugim porcie tą która jest ponoć uszkodzona ? Pytanie zasadne o tyle, że dość często zdarzało się że to nie pamięć a port (slot) pamięci był uszkodzony.

Gdy włącza się komputer, na starcie jest własnie napisane Siemens Fujitsu

Jeśli slot będzie popsuty, to … trzeba będzie się z tym pogodzić. Ewentualna naprawa może być warta więcej niż koszt innej - sprawnej - płyty.

Jeśli ten dysk jest dyskiem systemowym, to może być on źródłem problemu.

Aktualizację BIOSu znajdziesz na stronie Fujitsu http://support.ts.fujitsu.com/content/QuickSearchResult.asp?lng=COM

O ile pamiętam - trzeba ściągnąć plik ISO i wypalić na płycie z której należy uruchomić komputer. Natomiast sam BIOS poza obsługą procesora E4300 nic nie wnosi.

Hm, sprawdzę to wszystko jutro rano. Dam znać.

50 zł za aktualizację BIOSu to sporo. Moim zdaniem - w tym konkretnym przypadku odpuściłbym sobie aktualizację BIOSu.

Co więc radzisz?

Żeby ustalić co jest KONKRETNIE powodem BSODa - to by trzeba było zacząć od diagnostyki sprzętu (pamięć, dyski), oraz znać zawartość wyświetlanego błędu. Na pewno też należałoby zmienić system na oryginalny, zamiast pirata dedykowanego dla jakiegoś innego komputera.

To zresztą może wyjaśniać te tajemnicze rezerwy na potrzeby sprzętu (np. wyłączony tryb PAE).

Usunąłem dysk, ten który miał być przyczyną.

Wygląda to nieciekawie podejrzewam uszkodzoną płytę główną. Chyba przypaliło ram w tym miejscu nie mówiąc że brakuje jednej nóżki. 

Jeszcze pozostaje mi tylko aktualizacja BIOS, jeśli to nie pomoże, to szukam płyty głównej :)