BSoD (zwykle) podczas grania

Witam. Od tygodnia pojawiają się problemy z moim komputerem. Gdy włączę grę to po 5-10 min wywala mi BSoD, lub poprostu się ekran zacina i trzeba restartować. Sam nie umiem się bardzo wysłowić więc wezmę wasz poradnik do pisania :slight_smile:

-Nie konfigurowałem sprzętu.

-Niebieskie ekrany występują przeważnie podczas grania, lecz zdażają się także podczas normalnego korzystania. Jednakże czasami mi się tak zdarza że mogę cały wieczór grać bez żadnego bluescreena :0 Ale to rzadko…

-Problemy zaczęły się pojawiać od ok. tygodnia.

-W trybie awaryjnym nie włącze lola :V

-Zauważyłem tylko to iż w każdym BSoD powtarza się jeden plik, ntoskrnl.exe, lecz nie jest on tym pierwszym “psujący” się plik. Rodzaje BSoD załączone na ss :stuck_out_tongue:

Czyżby ram? :confused:

Screenshot - 2016-08-03 , 13_28_07.png

Screenshot - 2016-08-03 , 13_28_27.png

Screenshot - 2016-08-03 , 12_17_38.png

Zacznij od wymiany taśmy łączącej dysk twardy z płytą główną.
Taśma wygląda w taki sposób, jak tutaj na obrazku: http://www.komputronik.pl/product/191113/Akcesoria/Kable_i_adaptery/ACCURA_kabel_tasma_SATA_DATA3_50cm.html

 

Jeżeli powyższe nie pomoże, to sprawdź pamięć i zasilacz.

Sprawdzanie pamięci

  • Pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip
  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)
  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku. Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością
  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz
  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Memtest86+
  • Jak interpretować wyniki: komunikaty na czerwono oznaczają uszkodzenie pamięci.

Jak sprawdzać pamięć

Pamięć należy sprawdzać w ten sposób, że zostawiasz w komputerze jedną kość pamięci i uruchamiasz test. Potem wyjmujesz pierwszą kość pamięci i wkładasz drugą kość pamięci i uruchamiasz test. Czyli każdą kość pamięci sprawdzasz osobno. Inaczej mówiąc, jedna kość pamięci jest w komputerze, a druga na biurku i robisz test. Potem zamieniasz kości miejscami- ta, która dotąd leżała na biurku jest w komputerze, a ta która dotąd była sprawdzana w komputerze leży na biurku. I znowu uruchamiasz test.

 

Oprócz powyższego pamiętaj o wykonywaniu regularnych kopii zapasowych ważnych danych z dysku twardego na inny nośnik - np. płyty CD/DVD, pendrive, inny dysk.