BSODy - nowy komputer

W ten sposób resetujesz tylko konfigurację. Ja bym sprawdził w ogóle czy sprzęt jest poprawnie złożony skoro był montowany w morelach.
Możliwe, że jest wadliwa/uszkodzona płyta główna lub procesor. Tym bardziej że kupowany był cały komputer - ciężko stwierdzić czy części nie były ze zwrotu. Gdy kupujesz każdą część osobno zawsze masz jakąś tam pewność że są prosto z fabryki dzięki plombom na opakowaniach.

Też ciekawi mnie ten wątek, pojawiający się tu kilkukrotnie.

Sprostował już, że miał złe info.

Jeżeli tak to sprzęt. Wysyłajcie na gwarancje i tyle.

OK, nie wiedziałem że dotyczyło to tej kwestii.

Czy sprawdzana była stabilność napięć podawanych przez zasilacz? Nawet wśród najlepszych zdarzają się wadliwe.

Hej za 1h będe przy tym PC to zobaczę co się dzieje.
Spróbujemy z windows 7.
Powiedzcie proszę jak to zinterpretować:
Włączyliśmy test pamięci programem MemTest86 7.5 i komputer resetuje się przy 16% na każdej pamięci z osobna. Dwie kości uszkodzone? płyta?
Zastanawiam się również czy nie jest coś z CMOSem skoro daty różnych parametrów logów błędów porgramie BlueScreenView są źle podawane.

Powiem szczerze, że w tak dziwnym przypadku odniósłbym się do

i pozwolił Morelom wykazać się w ramach gwarancji.

1 polubienie

Jestem właśnie fizycznie przy tym PC.
Zobaczcie dziennik zdarzeń :smile:


Będę wdzięczny za pomoc w interpretacji tych zdarzeń. Oczywiście zaraz pogoogluję :slight_smile:

@iJuliusz @WODZU
Te błędy Distributed COM chyba nie są istotne z tego co ludzie piszą ale pewności nie mam.
Dodam jeszcze logi z BlueScreenView

Widzę w googlach, że trzeba zrobić chkdsk /f /r i przy pytaniu dać Y
Przeskanuje po uruchomieniu.

Kolejny BSOD tak

Tak jeszcze przyszło mi do głowy. Skoro ten komputer kupiony był w Morele, to dobrze zakładam że tam został zmontowany? Dobrze byłoby upewnić się, że wszystkie wtyczki są dobrze wpięte, nic nie jest poluzowane itd. Takie montaże zwykle odbywają się na czas, a nie na jakość.