BSODy po aktualizacji do Windows 11

Witam serdecznie, kilka dni temu po ciągłych powiadomieniach od Microsoftu zdecydowałem się na aktualizację systemu do Windows 11. Bardzo szybko tego pożałowałem. Po aktualizacji zaczęły pojawiać się nieustanne „ekrany śmierci”.
Niebieski ekran pojawia się każdorazowo po około 2 minutach od resetu. Myślałem, że sytuacja ulegnie poprawie, gdy przywrócę system Windows 10. Niestety, problem nie ustąpił… Poniżej załączam zdjęcia ekranu z informacją o błędzie oraz raporty z FRST. Bardzo proszę o jakąś pomoc, laptop jest mi potrzebny do pracy.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:

FRST.txt (53,9 KB)
Addition.txt (49,7 KB)
Shortcut.txt (50,2 KB)


Przeczytaj.

Niestety nie potrafię zrozumieć tych wskazówek, próbowałem przez wiele godzin to ogarnąć… :frowning: Angielski nie jest moją mocną stroną.

Bardzo proszę o pomoc. Będę dozgonnie wdzięczny, jeśli ktoś się nade mną zlituje.

Pozdrawiam.

dism /online /cleanup-image /restorehealth
sfc /scannow

https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/naprawianie-uszkodzonych-lub-dodawanie-brakujących-plików-systemowych-za-pomocą-narzędzia-kontroler-plików-systemowych-79aa86cb-ca52-166a-92a3-966e85d4094e

Robiłem scannow i nie wykrywało błędów…

Prawy przycisk na okienka, wiersz poleceń ( administrator ), wklejasz:
dism /online /cleanup-image /restorehealth
i enter.
Skończy wklejasz:
sfc /scannow
i enter

a ok

Spróbuję zrobić to dism online

dism ściąga z netu najnowszy obraz systemu, potem scannow porównuje.
A nie masz jakiegoś starszego punktu przywracania?

Aaa, dzięki. To robię po kolei.

Nie mam więcej punktów przywracania, bo byłem taki mądry i pobrałem po****** Windows 11, przez który to mam ten błąd :slight_smile:

Zrozumiałem tylko, że wykrył jakieś „złe” pliki, ale „nie umieją” ich sami naprawić… Dramat po prostu!

Możesz wyłuskać z raportu błędy i ktoś może poleci metodę reperacji:

(W linku jest sekcja o filtrowaniu - opis krok po kroku a poniżej cytuję polecenie filtrujące)

findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfc.txt"

Zrób SFC jeszcze trzy razy. Jeśli za trzecim dalej będzie komunikat ze znalazł ale nie naprawił to szybciej i prościej będzie zresetować system korzystajac z chmury niż wymieniać uszkodzone pliki, offline z poziomu WinRe.

Gorzej jak kolejne 2 godziny zejdą na instalowanie gier i aplikacji - te w chmurze MS nie będą w ramach usługi reinstalacji do 15 min na SSD i 45 min na starszych HDD.

Strasznie odkrywcze. Prowadź co i jak powymieniać, jakimi poleceniami by gorszego bałaganu nie narobić.
Jest bardzo prosta metoda naprawy. Nic nie tracisz. Plik obrazu systemu. Tylko ze trza go mieć.