BT czy WiFi - co więcej energii pobiera?

Witam,

BT czy WiFi - co więcej energii pobiera?

Zależy czy jest podłączone i wysyła dane czy jest w stanie spoczynku .

To podaj wszystkie tryby pracy do porównania.

Uruchom sobie WIFI - na godzinkę a potem BT na godzinkę i będziesz miał porównanie :slight_smile:

Mi w fonie np WiFi bardziej ciągnie baterię, gdyż cały czas jest podłączone do sieci - wysyłanie i odbieranie danych.

Hm… No a więcej opinii?

Jeśli nie ma, to mam małe pytanie: Czy jak nic nie robię modułem BT to on automatycznie przechodzi w stan spoczynku?

Wi-Fi u mnie przez cała noc je od 40-50 % baterii smartfony tak mają iż cały czas coś wysyłają i odbierają sprawdzają aktualizacje itp . BT je na pewno mniej baterii ponieważ nie wysyła i nie odbiera danych przez cały czas swojego działania . Są telefony co pokazują ile co zjada baterii

Hm… Ale chyba trochę źle mnie zrozumieliście :lol: Chodziło o laptop :slight_smile:

A czy włączone BT i “Zezwalaj urządzeniom Bluetooth na odnajdywanie tego komputera” OFF to wtedy Bluetooth dalej ciągnie energie?

I to drugie pytanie:

Trza było pisać iż o laptop o ile wiem BT w laptopach cały czas zjada baterię no chyba iż go wyłączysz ręcznie pewnie masz gdzieś na nim suwak od BT czy coś takiego a jak nie używasz go wcale to wyłącz go

A czy moglibyście mi powiedzieć o ile więcej %-owo pobiera WiFi od BT w spoczynku i w max trybie pracy?