Buczący mikrofon w laptopie

Witam. Mam dość typowy albo i nie typowy problem z mikrofonem od laptopa jak i również przy słuchawkach. Do rzeczy, przy każdym używaniu mikrofonu czy to wbudowanego czy przy słuchawkach słychać podczas testu buczenie porównywalne do przepływu prądu co uniemożliwia normalną rozmowę. Myślałem ze to problem z przebiciem, ale chyba nie bo na baterii jest to samo. Możliwe jest że bateria również robi przebicie? Jeśli nie to co może być powodem buczenia? Dodam że mieszkam w domu ze starego budownictwa i nie mam za wiele gniazd z bolcami, jedynie w kuchni gdzie nie ma miejsca na laptopa. Proszę o pomoc, z góry dzięki!

Jeśli zły dział to przepraszam i proszę o wskazanie właściwego. To mój pierwszy temat :wink:

Jeśli na wewnętrznym i zewnętrznym mikrofonie jest taki sam problem, to raczej, albo problem jest ekranowania na płycie lub gnieżdzie mikrofonowym, albo uszkodzenie karty muzycznej?

 

Sprawdź na samych zasilaczu w innym mieszkaniu - wtedy będziesz wiedział, czy to od sieci 230V lub innych zakłócaczy w domu?

Sprawdziłem w kuchni na uziemionym gnieździe 230V - problem zniknął, sprawdziłem jeszcze raz w pokoju gdzie zawsze stoi laptop i problem powrócił. Także to wina uziemienia, będę musiał zawołać elektryka aby uziemił jedno gniazdo u mnie. Dzięki za odpowiedź JNJN, przyda mi się ta rada na przyszłość :slight_smile: Także temat do zamknięcia :slight_smile: