Buczący mikrofon

Mam słuchawki z mikrofonem i od wczoraj mikrofon po podłączeniu ciągle buczy i nie słychać nic jak się mówi. Po dotknięciu końcówki mikrofonu to buczenie lekko się nasila ktoś ma jakieś pomysły jak to naprawić? :frowning:

Uszkodzony kabel. Brak połączenia ekranu z masą.

Właśnie kabel nigdzie nie wygląda na uszkodzony i to nie jest kabel jak w słuchawkach do telefonu tylko taki z materiału jakby więc wydaje się porządny a słuchawkami nigdzie nie rzucałem :frowning:

Hej,

Spróbuj podłączyć mikrofon do innego urządzenia - innego komputera bądź jakiegoś sprzętu audio z wejściem mikrofonowym. Jeśli na nim będzie podobny objaw, potwierdzi to uszkodzenie kabelka. Jeśli natomiast będzie działał poprawnie, będziemy szukać przyczyny w oprogramowaniu na komputerze.

Niekiedy nawet najporządniejszemu sprzętowi zdarza się zepsuć - i wcale nie trzeba nim rzucać, by kabel uległ przerwaniu, szczególnie w okolicach jack’a.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jak chce zareklamować to pewnie muszę mieć paragon? :slight_smile:

Hej,

Niestety tak. Dodatkowo przewody najczęściej nie są objęte gwarancją, a jeśli już, to nie obejmują uszkodzeń mechanicznych, a tylko tak zwane przepięcia. Myślę więc, że tak czy inaczej próby naprawy bądź wymiany gwarancyjnej raczej się nie powiodą.

Pozdrawiam,

Dimatheus