Buczący wentylator w karcie graficznej

Witam,
Od pewnego czasu moja karta graficzna dziwnie buczy. Posiadam MSI GTX 1050 Ti 4 GB. Kiedy ściągnąłem obudowę, zauważyłem że jeden z wentylatorów pracuje dużo wolniej od drugiego. Zakupiłem ją w czerwcu 2018 w sklepie morele.net. Moje pytanie dotyczy tego czy powinienem wysłać ją na gwarancję czy lepiej udać się do serwisu bo może to tylko prosta usterka wentylatora? Dzisiaj są trudne czasy na rynku dlatego martwię się że będę czekał na kartę pół roku xd . Dodam że po wyczyszczeniu karty z kurzu problem się nie rozwiązał.
Pozdrawiam

Tak

Nie. Usterka wentylatora nie jest prosta, bo trudno o oryginalne, idealnie pasujące wentylatory, a jak są, to nie wychodzi tanio, bo one często są spięte w 2, lutowane itp.

Naprawa starszej karty z uwalonym wentylatorem, zwykle polega albo na dobraniu czegoś, albo zdjęciu plastiku i zamontowaniu konwencjonalnego wentylatora, co nie wygląda zbyt ładnie i nie robi dobrze na gwarancje.

1 polubienie

Ok, dzięki za odpowiedź. Wysłałem już zgłoszenie reklamacji.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.