Buczący wentylator w laptopie

Witam, mam pewien problem, mianowicie wentylator w moim laptopie jakieś 3-4 dni temu zaczął działać głośniej niż zwykle, po prostu trochę buczy, tak jakby się o coś ocierał. Mam podstawkę pod laptopa (zwykła, taka, że leży sobie pod lekkim kątem o takie coś):

http://image.ceneo.pl/data/products/11723037/f-digitus-podstawka-pod-notebooka-steady-lap-black-pulpit-steady-lap-black-1.jpg

 

Gdy podniosę laptopa z tej podstawki i potrzymam go w górze przez kilka sekund po czym postawie go znów na podstawce buczenie ustępuje i wentylator nie wydaje żadnych dziwnych dźwięków. Ogólnie to buczenie nie występuje przez cały czas, są momenty kiedy działa normalnie. Jakieś pomysły? Niestety raczej nie potrafię go rozmontować, kiedyś próbowałem i wyszło… powiedzmy średnio :slight_smile:

 

Laptop nie jest nowy, ma już 6 lat, nie mniej jednak wcześniej nie miałem z nim takich problemów. 

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Skoro nie potrafisz go rozebrać to jedyna sugestia - do serwisu na czyszczenie. 6 lat bez obsługi to dużo wytrzymał.

Może już wentylator wypracowany i trzeba wymienić lub po prostu zakurzony?

Laptopy dzielą się na dwie grupy:

grupa pierwsza to taka w której należy cały rozebrać by wyczyścić wentylator/radiator

grupa druga taki w której można zdemontować część/sekcję odpowiadającą za chłodzenie

 

Jeśli nie umiesz go rozmontować to serwis, albo znajdź instrukcję jak to się robi( na youtubie pewnie jest), może się sam wentylator żużył wtedy trzeba go wymienic.

Był czyszczony regularnie przez znajomego, który niestety wyjechał. Dzięki wszystkim za odpowiedzi, będę musiał skorzystać z serwisu.