Buczący wiatrak od procka

Witam, ostatnio tak jakoś pomyślałem, że buczy mi wiatrak…

Mam 2 kompy w domy i na drugim ładnie wiatrak chodzi 700-900obrotów/m

A tu patrze u mnie!Ponad 2000!!!Nie grając w gre w normalnym spoczynku!

Proszę o pomoc.

Ale na czym, w obudowie, na grafice, na procesorze? Jakie masz obecnie temperatury?

Chyba jest w temacie, że od procka…Temperatury rdzeni tylko mogę sprawdzić

po 50 na każdym w stresie mam z 70 ale i tak czy siak chodzi po 2000+obrotow

Jaki to procesor i model chłodzenia?

Pastę na procesorze zmieniałeś?

Czyściłeś chłodzenie z kurzu?

Procesor:E5200 intel

Chlodzenie:boxowe(na drugim tez box ale nie popiernicza jak to)

Pasta tak chyba 2miesiace temu

Chlodzenie czyszcze co miesiac

Miałem E5200 i boxa używałem, temp 50 st nawet w stresie nie było (pasta AS5), obudowa Antec NSK4000 + dodatkowe wentylatory 120mm tył i 80mm z przodu.

W innym temacie dot temp piszesz że nie masz wentylacji w obudowie, więc komp piecze się we własnym sosie, nie masz ruchu powietrza w obudowie, wentylatory mielą cały czas ciepłe powietrze, jak obudowa daje możliwość montażu wentylatorów to warto wstawić na przód i tył np SilentiumPC Mistral, poukładać kable:

http://chlodzenie.net/reviews/cisza-i-c … dacz-pcta/

Sprawdź w biosie czy wentylator jest sterowany automatycznie czy jest ustawiony na pełne obroty, ale jak masz takie wysokie temp to nie dziwne że chodzi na full, możesz sprawdzić czy chłodzenie na pewno jest dobrze zamocowane. I jakiej pasty użyłeś?

Przy otwartych bokach obudowy czasem jest wyższa temp niż przy zamkniętych w obudowie o dobrej cyrkulacji.

Artic silver 5, w biosie było na full troche przestawiłem i teraz w spoczynku na 900 chodzi.A to były temp rdzenia a rdzenie takie zawsze mają, gdzie mogę sprawdzić temp CPU?Nie rdzeni.

Użyj programóu np:

SIW

Speccy

Everest Ultimate (nie wspierany, ale trial temp proca pokaże i na starsze kompy się nada)

Aida64 (trial z tego co pamiętam jak everest nie pokazuje temp dysku)

Program dodany do płyty głównej też powinien to pokazać.

Juz daje temp.

Oto one:

Średnia Temperatura 67 °C

Dopiero od niedawna jestem posiadaczem laptopa nie przyzwyczaiłem się jeszcze do klawiatury.

jak średnia to 67 stopni to za dużo, albo źle pastę nałożyłeś, lub chłodzenie nie dociska, żeby sprawdzić docisk najlepiej płytę główną wyjąć.