Buczenie komputera

Witam. Mam taki problem, otóż gdy włączam komputer po chwili zaczyna on dziwnie brzęczeć. Trwa to około 2 minut, a potem jest już wszystko dobrze. Dodam, że gdy przycisnę palcem obudowę buczenie ustaje. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje. Proszę o pomoc i za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje :slight_smile: .

Dysk podczas uruchamiania systemu wprawia obudowę w drgania, wentylator również może wibrować, płyta w napędzie. Jaką masz obudowę?

Na pewno to nie płyta w napędzie więc to odpada. Pozostaje albo wentylator albo dysk.

Dokładnie ci nie podam bo nie wiem gdzie to sprawdzić, ale ma już około sześciu lat.

Ostatnio wymieniałem procesor w komputerze na AMD Phenom II x4 955 3,2Ghz. Może to przez jego boxowe chłodzenie ? Właśnie też mam je zamiar wymienić bo głośne jak suszarka…

A jeżeli to byłaby wina dysku to co mogłbym zrobić, aby temu zaradzić ?

A zanim zmieniłeś CPU było OK?

Dysk - wieszasz chociażby na gumkach w zatoce 5,25" - najtańsza metoda. Albo położyć luzem w obudowie na gąbkach.

  • dobre efekty daje również wyklejenie bocznych ścian matami tłumiącymi.

No przed zmianą CPU nie pamiętam, aby coś buczało więc to też może być to. Jak wymienię chłodzenie to się przekonam. Ok dzięki za porady.

A tak w ogóle moglibyście polecić mi jakieś przyzwoite chłodzenie na podany wcześniej procesor (AMD Phenom II x4 955 3,2Ghz) ? Fajnie jak kosztowało by w granicach 100-120 zł

Thermaltake True Spirit 120/140mm (nie wiem, jaka Ci wejdzie - musisz zmierzyć odległość od IHS procesora do miejsca, w którym przychodzi boczny panel i porównać wymiary. SilentiumPC Fortis też jest OK, Thermaltake Contac 29 BP jest świetny, ale wentylator lubi się rozkręcić i pohałasować.