Buczenie komputera

(Mmmlk11) #1

Witam. Mam taki problem, otóż gdy włączam komputer po chwili zaczyna on dziwnie brzęczeć. Trwa to około 2 minut, a potem jest już wszystko dobrze. Dodam, że gdy przycisnę palcem obudowę buczenie ustaje. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje. Proszę o pomoc i za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje :slight_smile: .

(sla17) #2

Dysk podczas uruchamiania systemu wprawia obudowę w drgania, wentylator również może wibrować, płyta w napędzie. Jaką masz obudowę?

(Mmmlk11) #3

Na pewno to nie płyta w napędzie więc to odpada. Pozostaje albo wentylator albo dysk.

Dokładnie ci nie podam bo nie wiem gdzie to sprawdzić, ale ma już około sześciu lat.

Ostatnio wymieniałem procesor w komputerze na AMD Phenom II x4 955 3,2Ghz. Może to przez jego boxowe chłodzenie ? Właśnie też mam je zamiar wymienić bo głośne jak suszarka...

A jeżeli to byłaby wina dysku to co mogłbym zrobić, aby temu zaradzić ?

(sla17) #4

A zanim zmieniłeś CPU było OK?

Dysk - wieszasz chociażby na gumkach w zatoce 5,25" - najtańsza metoda. Albo położyć luzem w obudowie na gąbkach.

(xyzzyx) #5
  • dobre efekty daje również wyklejenie bocznych ścian matami tłumiącymi.

(Mmmlk11) #6

No przed zmianą CPU nie pamiętam, aby coś buczało więc to też może być to. Jak wymienię chłodzenie to się przekonam. Ok dzięki za porady.

A tak w ogóle moglibyście polecić mi jakieś przyzwoite chłodzenie na podany wcześniej procesor (AMD Phenom II x4 955 3,2Ghz) ? Fajnie jak kosztowało by w granicach 100-120 zł

(sla17) #7

Thermaltake True Spirit 120/140mm (nie wiem, jaka Ci wejdzie - musisz zmierzyć odległość od IHS procesora do miejsca, w którym przychodzi boczny panel i porównać wymiary. SilentiumPC Fortis też jest OK, Thermaltake Contac 29 BP jest świetny, ale wentylator lubi się rozkręcić i pohałasować.