Buczenie w słuchawkach karta dźwiękowa Asus

Dziś zakupiłem kartę dźwiękową asus xonar dg.

Usunąłem sterowniki od zintegrowanej, zainstalowałem sterowniki z płytki dołączonej do karty.

Karta działa ale w lewym kanale (lewej słuchawce) buczy, wyłapuje każde działanie myszki, czyli jak pokręcę pokrętłem w myszy to słychać takie jak by prrrrrr, a jak ruszam tylko myszą to takie piszczenie,a jak nic nie robię to buczenie zwykłe.

Podłączałem słuchawki creative sound blaster 3d tactic alpha oraz głośniki creative, nawet już próbowałem podłączenia słuchawek od telefony sony ericsson i to samo jest.

Proszę Was o Pomoc

Pozdrawiam

edit// a czy to możliwe że karta buczy,piszczy przez to że na płycie głównej mam wejście 24pin +4pin do procka, a zasilacz mam na 20pin+ 4 pin do procka i przez tych brak 4 pin może być nie stabilne napięcie płyty głównej, bo wyczytałem gdzieś w necie że te 4pin zasilają złącze PCI

Sam miałem przez pewien czas podpięte tylko 4 Pin i nic nie buczało. Te dodatkowe złącze to na 90% zdublowana ta sama linia czyli taki chwyt marketingowy. Karta nowa czy używana?

Adrianno21 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

pstrowsky , nie zrozumieliśmy się chyba :smiley:

mi chodzi oto wejście i o te 4 wolne piny

zdjęcie przykładowe:

http://i50.tinypic.com/2n0rpl2.jpg

karta kupiona w grudniu 2012 roku niby tylko była podłączona do kompa ale ni używana, nie ma śladów jakichś obdarć czy porysowań

To faktycznie teraz wszystko jasne, ja mam taki wtyk 2x4 przy procesorze nie przyszło mi do głowy, że chodzi o złącze Złącze ATX P1 :smiley:

A tak swoją drogą to co to za zasilacz? Jakiś stary? Mnie zdarzyło się tak, że zasilacz powodował szumy ale na zintegrowanej karcie, i OC na starym kompie powyżej pewnych wartości powodowało całkowite wyłącznie integry. W każdym razie warto by podłączyć Twój sprzęt do zasilacza z właściwą ilością złącz. U mnie takie efekty jak “prrr” od myszy czy dysku słychać właśnie na zintegrowanej, na przednim panelu, ale na Twojej karcie to nie powinno mieć miejsca.

ten co był na zdjęciu wziąłem z neta, a ja mam osobiście FORTRON 400W FSP400-60MDN http://allegro.pl/fortron-400w-fsp400-6 … 15352.html

kupiony w zeszłe wakacje jako nowy :slight_smile:

W manualu Twojej płyty Asrock dopuszcza stosowanie wtyków 20pin w gnieździe 24pin i 4pin w miejsce 8 pin. Aby wykluczyć złe filtrowanie napięcia przez obecny zasilacz, musiałbyś podłączyć jakiś inny.

no mam jeden jeszcze słaby jakościowy ale też tylko z 20 pin :frowning: a nie opłaca mis się dawać 80 zł za nowy jeżeli tego nie będzie przyczyna :cry:

jak masz to podłącz, tylko nie odpalaj żadnej gry aby grafika nie położyła zasilacza, muzyki możesz posłuchać :smiley:

Możesz też sprawdzić samą kartę dźwiękową na innym kompie, może wina jest po jej stronie.

ok zasilacz zaraz sprawdzę i zaraz odpowiem,a na innym kompie może jutro albo w sobotę pójdę do kumpla i zobaczę u niego :slight_smile:

edit/// to samo jest na starym ale zauważyłem pewną rzecz, słuchawki buczą nawet gdy odinstaluje sterowniki, lub wyłączę sterowniki w menadżer uradzeń to nadal buczy lewa słuchawka i wyłapuje mysz i działanie tak jak by procesora, dysku

edit2// byłem dziś u kumpla i podłączyłem tą kartę i normalnie nic nie buczało