Buda do grania do 5000 zł

Pomoże ktoś złożyć coś sensownego w budżecie do ok. 5k żeby starczyło na najbliższe parę lat?
Bez peryferiów i dysków (mam kilka NVME i SATA na stanie). Dobrze jakby było oparte na Intelu + nVidii + DDR5. I najważniejsze… bez świecidełek RGB albo jak już, to żeby dało się to wyłączyć w pizdu, choinkę ubiorę sobie w grudniu :slight_smile:
Dobrze jakby obudowa miała przezroczysty panel co by było widać kiedy sięgnąć po odkurzacz do sprzątania :slight_smile:

Niby fajnie ale wyszło już 5405 zl, a nie ma jeszcze RAMów, obudowy i chłodzenia CPU :grin:

Różnicy w wydajności nie poczujesz a i zaoszczędzisz kilka stówek. Karty AMD również są tańsze od zielonych.
Z obudów brałbym Zalmana S3 a z CPU i5-12600KF. Nie ma sensu pchać się w i5-14500. Reszta według uznania.

A co myślisz o i5-14400F? Zawsze to nowsza generacja, cena 900 zł. Korci mnie do tego RTX4070 Super od Gigabyte, chyba najlepsza opcja że wszystkich 4070 Super, choć cena oscyluje o 2800. A miałem brać 4060Ti 8GB ale to chyba jednak kiepski byłby wybór, mało VRAMu, ogólnie średnio udana karta z tego co wyczytałem :see_no_evil: Z AMD nigdy nie było mi po drodze, zawsze miałem jakies problemy.

Co najmniej dwa źródła mi pokazuję że wydajność obydwu procesorów jest bardzo zbliżona.

Dla 2 fpsów więcej nie ma sensu dopłacać.