Budowa anteny

Chce zbudować antenę taką http://sieciowisko.net/node/2 i mam pytanie przewód od kabla trzeba połączyć w tym miejscu co zaznaczyłem na zdjęciu bo tamte zdjęcia są liche i nie widzę tego dobrze i mam jeszcze pytanie jak wyprowadzę taki przewód od anteny to jak ten przewód podłączyć do kompa do karty wifi ???

0cc6d5f9738f065e375f4d364598122c693_min.jpg

Końcówkę RP-SMA, potrzebna zaciskarka do kabla H-155 bo taki jes przeważnie używany.

czy o taką chodzi końcówkę http://www.allegro.pl/item523930473_rp_ … ratis.html

a jak ja to podłącze pod laptopa mam fujitsu siemens amilo pi 2530 można to podłączyć to pod to wtedy ja myślałem że jest coś jak pod usb

Piszesz na PW i piszesz w temacie :slight_smile: Rozpisałem trochę bardziej tutaj, jak w PW.

Do laptopa pod kartę wbudowaną czyli miniPCI można jedynie wyprowadzając sobie pigtail’em kabelek i na jego końcu by był RP-SMA męski bodajże(o ile mi się żeński z męskim nie pomylił). Z jednej strony się go przypina w gniazdo UFL(na karcie miniPCI) a z drugiej antenę, przeważnie też otworek wierci się w klapce która przysłania kartę bezprzewodową no i można taśmą dobrą przykleić na końcu laptopa, aby kabel nie latał i złącze UFL jest bardzo delikatne, więc żeby jego także nie uwalić.

Tak chodzi o taką końcówkę, pod USB nie ma możliwości wyprowadzić tego, musiałbyś mieć kartę WiFi którą się wpina w port USB i w tej karcie posiadać wyjście na zewnętrzną antenę pod złącze RP-SMA.

Wątpię, że jeszcze Ci zostały chęci do budowy takiej anteny :smiley: