Budowa komputera mini/midi PC, cena 900 zł

Witam,

 

stanąłem przed problemem złożenia komputera na gwałt. Budżet jaki mam to ok. 1400 zł ale ponieważ 500 idzie pod monitor zostaje mi ok. 900 na czysto.

 

Jakie podzespoły mam? Dysk SSD Plextor M5S, (ewentualnie) obudowa midi tower

 

Zależy mi żeby komputer był względnie mały (marzenie to podwieszany za monitor), stąd też użycie obudowy którą mam jest tylko w ostateczności. Myślałem o złożeniu czegoś na Pentiumie G + obudowa Antec Vesa, ale mam problem ze znalezieniem odpowiedniej (tzn. taniej) mobo do zasilania z kostki. Jednakże taki zestaw nie nadaje się do niedzielnego grania nawet w starsze tytuły. W związku z tym zacząłem przyglądać się APU - tu jednak w grę wchodzi kupno zasilacza i prawdopobnie obudowy (uważam że pakowanie integry w moją obudowę midi tower to przęgięcie). Poza tym zależało by mi na energooszczędności i cichym działaniu na wzór laptopa. Miłym dodatkiem acz nieobowiązkowym byłby napęd optyczny. W grę wchodzą tylko części nowe możliwe do kupienia w pewnych źródłach jak np. Komputronik.

 

Komputer ma być jak najbardziej uniwersalny. Oczywiście każde zejście z ceny poniżej limit mile widziane :slight_smile:

 

Jakieś sugestie?