Budowa komputera za 3000zł z rtx

Cześć chciał bym zbudować komputer za 3000zł lecz musi być z rtx 2060 i przynajmniej 12gb ram da się coś takiego zbudować? Części mogą być używane. Ja próbowałem ale mi się nie udało.

Jednostka centralna wejdzie, jak nie wejdzie zmień sklep: ryzen 2600+b450+16 gb+ obudowa bez Led + SSD, nie m2.

Ciężko w tej kwocie, dobrze jakbyś polował sobie na promocje, bo wtedy najwięcej skorzystasz.

Dziś na x-komie maja Ryzen 2600 za 499 zł (normalnie w tej cenie to co najwyżej Ryzen 1600 chodzi).
Tu koszyk co dziś da się złożyć za 3243 zł:

  • z tym, że mając 40 zł więcej dostaniesz lepsza obudowę SG 1 TG :slight_smile:
  • dysk jest trochę mały i w sumie do takiego kompa najlepiej byłoby wsadzić MX500 500 GB(jeśli do gier) lub Adata 8200 PRO (jeśli zajmujesz się montażem wideo, grafiką)

Ale jak mówiłem mogą być też części używane to zmieni bardzo cenę.

powiedzmy tak znalazłem na olx za 1000 zł coś takiego procesor Intel i7-7700 Box + płyta główna MSI Z270 Tomahawk z chłodzeniem do procesora jak byśmy dodali tu rtx 2060 taniej by to wyszło ale może mi pokazać jaki ram zasilacz też by się przydał

znaczy może nie tańsze ale wydajność by była lepsza

Po co Ci koniecznie RTX? Przecież tam RayTracing ledwie działa…

… ta to czemu ktoś spzredaje taniej Uber komputer?
Może dlatego, że sa lepsze oferty, nawet ten Ryzen, może dlatego, ze podstawka martwa, może dlatego, że gwarancji nie ma już…

Napalaj się dalej, za pół roku i3 za (zgaduję) 500 zł będzie miała wydajność tej i7 i to dostateczny argument by nie kupować starych Inteli, nawet jeżeli jest się fanboyem niebieskich. :wink:

dobra to znajdź mi kartę z podobną wydajnością tam 10 fps to nic nie musi być raytracing xD

szczerze mi obojętnie czy intel czy ryzen

najlepiej jak by nie przekraczać 3000zł a jak by było 2500 zł to cud

No to 2600 jako serce, Intela się teraz nie opłaca. Jak dorzuca HT może ich 4/8 będzie wystarczająco ciekawe do polecenia :wink:



Szukaj procesora i grafiki na promocjach, Ryzena 2600 idzie za 500zł znaleźć, grafika była ostatnio po 1450zł. Do tego za pierwsze wolne hajsy nowy lub używany dysk HDD 0,5 lub 1TB i gitara.

Dobre ale jednak zmieniam reguły nie mam hajsu mam ale jedynie 2500 zł dało by się coś znaleźć co by udźwignęło najnowsze gry na wysokich ustawieniach za 2500?

NV 1660 + Ryzen 1600 powinny się mieścić… no i Ram możesz 3000 wybrać, więcej i tak nie pójdzie jak 2993.

a jaka płyta główna do ryzena 5 2600

Ta sama do 1600/2600/3600 wystarczy dowolna B450, ta za 300 zł od Panci jest OK i 4 sloty RAM i ma trochę więcej tanich radiatorków, to może i leciutkie OC się uda o 100 czy 200 :wink:

możesz wysłać linka pls

Czy patrzysz tak pobieżnie co masz wysłane, czy lenistwo :)?
Pancie w zestawieniu rzucił Ci nazwę, tu masz ten nieosiągalny link https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b450m-pro4-4141571/ :wink:



morele.net